Seniorit SM 14.-15.5.2022

13.5.2022

Info, kaavio, tulokset

 

HUOM!  Muistakaa kaikki pelaajat hankkia lisenssi etukäteen netistä

https://www.suomisport.fi/

 

- 22 pelaajaa

Lauantai klo 10:00 suora cup last 22, last 16, last 8

Sunnuntai klo 10:00 semifinaalit, finaali

- Semifinaalit voidaan pelata jo lauantaina kilpailunjohtajan päätöksellä

- kaikki ottelut best of 7

- käytössä pöydät 1-7

- Bo7 otteluissa 5 min tauko neljän pelatun erän jälkeen.

- Muista varata tasaraha kilpailumaksua varten

- Ole valmiina omaan otteluusi heti, kun pöytä vapautuu. Hoida tarpeelliset istunnot yms ennen sitä.

- Otteluissa on käytössä tuloslappu, johon merkataan eräpisteet, erävoitot, breakit, aloitus- ja lopetusaika ja lopputulos. Ottelun voittaja käy palauttamassa tuloslapun välittömästi kilpailunjohtajalle, jotta saadaan seuraava ottelu sujuvasti käyntiin

 

Kilpailunjohtaja

Marko Parkkola

 

Last 22 kaavio

 

Ottelutulokset

 

Alkavat ottelut

 

LIVE STREAM  (snookeron.com)

 

Arvioitu peliaika 

Lauantai klo 10:00 - 19:00/22:00 

3-4 pöytäkierrosta (last 22, last 16, last8, semifinaalit?)

Sunnuntai klo 10:00 - 13:00/16:00

1-2 pöytäkierrosta (semifinaalit?, finaali)

 

AuraBiljardi, Turku — SE32 / 32 cup

1. alkava: Johansson Kari - Koivula Lauri (4)
Alkaa 14.05.2022 klo 10:00, pöytä 3

2. alkava: Ikonen Antti - Pirilä Ville (4)
Alkaa 14.05.2022 klo 10:00, pöytä 1

3. alkava: Nappari Tero - Paavilainen Timo (4)
Alkaa 14.05.2022 klo 10:00, pöytä 2

4. alkava: Santala Riku - Aho Tero (4)
Alkaa 14.05.2022 klo 10:00, pöytä 5

5. alkava: Venäläinen Jani - Lehmus Antti (4)
Alkaa 14.05.2022 klo 10:00, pöytä 6

6. alkava: Salo Pertti - Lam Tien Duc (4)
Alkaa 14.05.2022 klo 10:00, pöytä 4

AuraBiljardi, Turku — SE16 / 16 cup

7. alkava: Glader Magnus - Ojala Seppo (4)
Alkaa 14.05.2022 klo 10:00, pöytä 7

8. alkava: Erlingsson Tryggvi - (4)
Alkaa 14.05.2022 klo 12:30, pöytä 3

9. alkava: Parkkola Marko - (4)
Alkaa 14.05.2022 klo 12:30, pöytä 1

10. alkava: - Salovaara Timo (4)
Alkaa 14.05.2022 klo 12:30, pöytä 2

11. alkava: Lehto Juha - (4)
Alkaa 14.05.2022 klo 12:30, pöytä 5

12. alkava: - Kuusela Juha (4)
Alkaa 14.05.2022 klo 12:30, pöytä 6

13. alkava: Joutsen Antti - Koskelin Juhani (4)
Alkaa 14.05.2022 klo 12:30, pöytä 7

14. alkava: - Peltoniemi Marko (4)
Alkaa 14.05.2022 klo 12:30, pöytä 4