Mestaruussarja RG8 Joensuu 6.-8.5.2022

6.5.2022

Info, kaavio, tulokset, live stream

 

HUOM!  Muistakaa kaikki pelaajat hankkia lisenssi etukäteen netistä

https://www.suomisport.fi/

 

- 29 pelaajaa

- Perjantai klo 18:00 Last 32 (2 ottelua)

- Lauantai klo 10:00 Last 32 (3 ottelua), Last 24, Last 16

- Sunnuntai klo 10:00 Last 8, semifinaalit ja finaali

- Best of 5 (pe+la)

- Best of 7 (su)

 

Arvioitu aikataulu

Perjantai: klo 18 - 20:45 (ka 2 h 45 min)

Lauantai: klo 10 - 21 (ka 2 h 45 min)

Sunnuntai: klo 10 - 19 (ka 3 h)

- Ole valmiina omaan otteluusi heti, kun pöytä vapautuu. Hoida tarpeelliset istunnot yms ennen sitä.

- Otteluissa on käytössä tuloslappu, johon merkataan eräpisteet, erävoitot, breakit, aloitus- ja lopetusaika ja lopputulos. Ottelun voittaja käy palauttamassa tuloslapun välittömästi kilpailunjohtajalle, jotta saadaan seuraava ottelu sujuvasti käyntiin

- Muista varata tasaraha kilpailumaksua varten

 

Tauot

- Vain yksi pelitauko (max 5min) neljän pelatun erän jälkeen

 

Dress code

HUOMIO! Viime aikoina on ollut puutteellista pukeutumista. Farkut ja lenkkarit yms eivät ole sallittuja.

 

Kilpailunjohtaja

Janne Saukkonen

050 577 1501

 

LAST 29   (kaavio)

 

Alkavat ottelut

 

Ottelutulokset

 

Live stream  (pöytä 1 ja pöytä 2)

 

LIVE stream

Finaali Su 8.5. klo 16

www.karjalainen.fi/live

Selostus: Eerik Häkämies

Kommentaattori: Hannu Voutilainen

 

Tritanium Areena, Joensuu — SE32 / 32 cup

1. alkava: [22] Nevalainen Teemu - [26] Tikka Juha (3)
Alkaa perjantai 06.05.2022 klo 18:00, pöytä 1

2. alkava: [23] Villman Juho - [29] Oikarinen Esa (3)
Alkaa perjantai 06.05.2022 klo 18:00, pöytä 2

3. alkava: [21] Kokko Henri - [25] Laine Leevi (3)
Alkaa 07.05.2022 klo 10:00, pöytä 3

4. alkava: [17] Häkämies Eerik - [27] Hurri Eino (3)
Alkaa 07.05.2022 klo 10:00, pöytä 4

5. alkava: [18] Voutilainen Hannu - [28] Kinnunen Mika (3)
Alkaa 07.05.2022 klo 12:30, pöytä 3

Tritanium Areena, Joensuu — SE24 / 24 cup

6. alkava: [14] Kemppainen Toni - (3)
Alkaa 07.05.2022 klo 10:00, pöytä 2

7. alkava: [9] Ojala Seppo - (3)
Alkaa 07.05.2022 klo 10:00, pöytä 1

8. alkava: [15] Holopainen Jari-Pekka - Kokkonen Vili (3)
Alkaa 07.05.2022 klo 10:00, pöytä 5

9. alkava: [11] Salo Pertti - (3)
Alkaa 07.05.2022 klo 12:30, pöytä 1

10. alkava: [13] Peltoniemi Marko - Taivainen Eetu (3)
Alkaa 07.05.2022 klo 12:30, pöytä 2

11. alkava: [12] Koivula Lauri - (3)
Alkaa 07.05.2022 klo 12:30, pöytä 4

12. alkava: [16] Pietilä Arttu - Saukkonen Janne (3)
Alkaa 07.05.2022 klo 12:30, pöytä 5

13. alkava: [10] Hummelin Mika - (3)
Alkaa 07.05.2022 klo 15:00, pöytä 3

Tritanium Areena, Joensuu — SE16 / 16 cup

14. alkava: [1] Tiihonen Patrik - (3)
Alkaa 07.05.2022 klo 15:00, pöytä 2

15. alkava: [6] Leinonen Tomi - (3)
Alkaa 07.05.2022 klo 15:00, pöytä 5

16. alkava: [7] Hull Robin - (3)
Alkaa 07.05.2022 klo 15:00, pöytä 1

17. alkava: [8] Komppa Taneli - (3)
Alkaa 07.05.2022 klo 18:00, pöytä 1

18. alkava: [5] Maaranen Jirka - (3)
Alkaa 07.05.2022 klo 18:00, pöytä 3

19. alkava: [4] Kananen Jani - (3)
Alkaa 07.05.2022 klo 18:00, pöytä 2

20. alkava: [3] Kaikumaa Esa - (3)
Alkaa 07.05.2022 klo 18:00, pöytä 4

21. alkava: [2] Tolvanen Antti - (3)
Alkaa 07.05.2022 klo 18:00, pöytä 5

Tritanium Areena, Joensuu — QF / Puolivälierät

22. alkava: - (4)
Alkaa 08.05.2022 klo 10:00, pöytä 1

23. alkava: - (4)
Alkaa 08.05.2022 klo 10:00, pöytä 3

24. alkava: - (4)
Alkaa 08.05.2022 klo 10:00, pöytä 5

25. alkava: - (4)
Alkaa 08.05.2022 klo 10:00, pöytä 2

Tritanium Areena, Joensuu — SF / Semifinaali

26. alkava: - (4)
Alkaa 08.05.2022 klo 13:00, pöytä 1

27. alkava: - (4)
Alkaa 08.05.2022 klo 13:00, pöytä 2

Tritanium Areena, Joensuu — F / Loppuottelu

28. alkava: - (4)
Alkaa 08.05.2022 klo 16:00, pöytä 1

Liitteet