Mestaruussarja RG2 Espoo 23.-24.10.2021

21.10.2021

Info, kaavio, tuloksest, live stream

 

HUOM!  Muistakaa kaikki pelaajat hankkia lisenssi etukäteen netistä

https://www.suomisport.fi/

 

- 42 pelaajaa

Lauantai klo 10:00 (last 42, last 40, last 32, last 24)

- Sunnuntai klo 10:00 (last 16, last 8, semifinaalit ja finaali)

- otteluformaatti best of 5 (finaali best of 7)

- Pelipaikan ovet avataan molempina päivinä klo 9:00

- Paikasta löytyy lounge -alue, missä voi syödä omia eväitä (ei mikroa)

- Lämpimiä ruoka-annoksia saatavilla lauantaina ravintolasta

- Kahvila auki molempina päivinä (voileipiä, pientä purtavaa, juomia)

 

Arvioitu aikataulu

Lauantai: 2 pöytää neljä kierrosta ja 6 pöytää kolme kierrosta

Otteluaika ka 2,5h -> klo 10 - 20

Sunnuntai: neljä pöytäkierrosta

Otteluaika ka 2,5h -> klo 10 - 20

- Ole valmiina omaan otteluusi heti, kun pöytä vapautuu. Hoida tarpeelliset istunnot yms ennen sitä.

- Otteluissa on käytössä tuloslappu, johon merkataan eräpisteet, erävoitot, breakit, aloitus- ja lopetusaika ja lopputulos. Ottelun voittaja käy palauttamassa tuloslapun välittömästi kilpailunjohtajalle, jotta saadaan seuraava ottelu sujuvasti käyntiin

- Muista varata tasaraha kilpailumaksua varten

 

Tauot

- Vain yksi pelitauko (max 5min) voidaan pitää otteluna aikana neljän pelatun erän jälkeen

 

Ilmainen osallistumisoikeus

Ville Pirilä

Taneli Komppa

Pyry Salama

 

Kilpailunjohtaja

Tero Sipakko

050 525 0966

 

 

LAST 42   (kaavio)

 

Alkavat ottelut

 

Ottelutulokset

 

LIVE STREAM 

Pöytä 7

Pöytä 8

 

BREAKS

Robin Hull 119, 102, 95, 94, 88, 83, 81, 67, 67, 65, 64, 63, 61, 58, 43, 38, 35, 34, 32, 32
Esa Kaikumaa 79, 67, 66, 59, 44, 42, 32, 32, 32, 31, 30
Jani Kananen 63, 50, 49, 39, 39, 39
Iiro Sirkiä 58, 57, 53, 45, 43, 34, 32, 30, 30
Janne Hummastenniemi 51, 31
Lasse Alvesalo 51
Marko Peltoniemi 49, 43, 33
Ville Pirilä 49, 33
Tuure Lappalainen 48, 46, 36, 32
Taneli Komppa 47, 47
Tero Nappari 45, 42
Mika Hummelin 44, 35
Antti Tolvanen 42, 35
Jirka Maaranen 40, 32
Antti Lehmus 39, 38, 31
Jukka Haapakoski 38, 38, 34
Tomi Leinonen 38
Riku Santala 37
Ari Toropainen 35, 34
Eelis Lappalainen 34
Lauri Koivula 33, 32, 30
Atte Husu 31, 31
Antti Silvo 31

 

Kera Snooker, Espoo — SE48 / 48 cup

1. alkava: [37] Hull Robin - [41] Ollila Sami (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 10:00, pöytä 7

2. alkava: [38] Hynynen Henry - [42] Saarinen Kimmo (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 10:00, pöytä 5

Kera Snooker, Espoo — SE40 / 40 cup

3. alkava: [29] Ylitalo Juho - Pirilä Ville (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 10:00, pöytä 1

4. alkava: [27] Salo Pertti - Lehmus Antti (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 10:00, pöytä 2

5. alkava: [30] Kaikumaa Esa - Toropainen Ari (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 10:00, pöytä 3

6. alkava: [31] Kaitarinne Niko - Lappalainen Eelis (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 10:00, pöytä 4

7. alkava: [26] Salama Pyry - Husu Atte (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 10:00, pöytä 6

8. alkava: [28] Kananen Jani - Joutsen Antti (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 10:00, pöytä 8

9. alkava: [25] Sormunen Jason - (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 12:00, pöytä 7

10. alkava: [32] Alvesalo Lasse - (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 12:00, pöytä 5

Kera Snooker, Espoo — SE32 / 32 cup

11. alkava: [20] Immonen Saku - (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 12:00, pöytä 1

12. alkava: [17] Silvo Antti - (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 12:00, pöytä 2

13. alkava: [21] Santala Riku - (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 12:00, pöytä 3

14. alkava: [24] Peltoniemi Marko - (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 12:00, pöytä 4

15. alkava: [19] Lehtinen Patrik - (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 12:00, pöytä 6

16. alkava: [23] Haapasaari Jussi - (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 12:00, pöytä 8

17. alkava: [18] Laihonen Paavo - (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 14:00, pöytä 7

18. alkava: [22] Hummelin Mika - (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 14:00, pöytä 5

Kera Snooker, Espoo — SE24 / 24 cup

19. alkava: [14] Haapakoski Jukka - (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 15:00, pöytä 1

20. alkava: [10] Lehto Juha - (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 15:00, pöytä 2

21. alkava: [12] Ikonen Antti - (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 15:00, pöytä 3

22. alkava: [13] Nappari Tero - (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 15:00, pöytä 4

23. alkava: [11] Koivula Lauri - (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 15:00, pöytä 6

24. alkava: [16] Tiihonen Patrik - (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 15:00, pöytä 8

25. alkava: [9] Leinonen Tomi - (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 16:00, pöytä 7

26. alkava: [15] Sirkiä Iiro - (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 16:00, pöytä 5

Kera Snooker, Espoo — SE16 / 16 cup

27. alkava: [1] Erkinmikko Juha - (3)
Alkaa 24.10.2021 klo 10:00, pöytä 8

28. alkava: [8] Komppa Taneli - (3)
Alkaa 24.10.2021 klo 10:00, pöytä 1

29. alkava: [5] Tolvanen Antti - (3)
Alkaa 24.10.2021 klo 10:00, pöytä 5

30. alkava: [4] Savonen Toni - (3)
Alkaa 24.10.2021 klo 10:00, pöytä 2

31. alkava: [3] Lappalainen Tuure - (3)
Alkaa 24.10.2021 klo 10:00, pöytä 6

32. alkava: [6] Maaranen Jirka - (3)
Alkaa 24.10.2021 klo 10:00, pöytä 3

33. alkava: [7] Ojala Seppo - (3)
Alkaa 24.10.2021 klo 10:00, pöytä 4

34. alkava: [2] Hummastenniemi Janne - (3)
Alkaa 24.10.2021 klo 10:00, pöytä 7

Kera Snooker, Espoo — QF / Puolivälierät

35. alkava: - (3)
Alkaa 24.10.2021 klo 12:00, pöytä 8

36. alkava: - (3)
Alkaa 24.10.2021 klo 12:00, pöytä 5

37. alkava: - (3)
Alkaa 24.10.2021 klo 12:00, pöytä 6

38. alkava: - (3)
Alkaa 24.10.2021 klo 12:00, pöytä 7

Kera Snooker, Espoo — SF / Semifinaali

39. alkava: - (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 15:00, pöytä 8

40. alkava: - (3)
Alkaa 23.10.2021 klo 15:00, pöytä 7

Kera Snooker, Espoo — F / Loppuottelu

41. alkava: - (4)
Ei aikataulutettu, pöytä 7