Mestaruussarja RG3 Helsinki 21.-22.11.2020

20.11.2020

Info, aikataulut, tulokset, live stream

HUOM!  Muistakaa kaikki pelaajat hankkia lisenssi etukäteen netistä

https://www.suomisport.fi/

 

- 24 pelaajaa

Lauantai klo 10:00 (last 24, last 16, last 8)

- Sunnuntai klo 10:00 (semifinaalit ja finaali)

- Pelitauko (5min) voidaan pitää ao tavalla

bo7: neljän pelatun erän jälkeen

- Muista varata tasaraha kilpailumaksua varten

- Ole valmiina omaan otteluusi heti, kun pöytä vapautuu. Hoida tarpeelliset istunnot yms ennen sitä.

- Otteluissa on käytössä tuloslappu, johon merkataan eräpisteet, erävoitot, breakit, aloitus- ja lopetusaika ja lopputulos. Ottelun voittaja käy palauttamassa tuloslapun välittömästi kilpailunjohtajalle, jotta saadaan seuraava ottelu sujuvasti käyntiin

 

Kilpailunjohtaja

Niko Kaitarinne

040 591 8681

 

Ilmainen osallistumisoikeus:

Toni Savonen

Ahmed Al-Ameeri

Markus Mäkilä

 

LAST 24   (kaavio)

 

Alkavat ottelut

 

Ottelutulokset

 

LIVE STREAM         (reaaliaikainen otteluseuranta)

(snookeron.com)

Pöydät 1-5 live score

pöydät 6-8 live stream

 

Cabin Street Snooker, Helsinki — SE24 / 24 cup

1. alkava: [11] Silvo Antti - [17] Kaitarinne Niko (4)
Alkaa 21.11.2020 klo 10:00, pöytä 8

2. alkava: [12] Karttunen Sami - [19] Lappalainen Tuure (4)
Alkaa 21.11.2020 klo 10:00, pöytä 5

3. alkava: [13] Sirkiä Iiro - [23] Al-Ameeri Ahmed (4)
Alkaa 21.11.2020 klo 10:00, pöytä 1

4. alkava: [9] Hummelin Mika - [22] Sevastyanov Arseni (4)
Alkaa 21.11.2020 klo 10:00, pöytä 7

5. alkava: [16] Ojala Seppo - [18] Halttunen Tero (4)
Alkaa 21.11.2020 klo 10:00, pöytä 2

6. alkava: [14] Savonen Toni - [24] Mäkilä Markus (4)
Alkaa 21.11.2020 klo 10:00, pöytä 3

7. alkava: [15] Leinonen Tomi - [20] Husu Atte (4)
Alkaa 21.11.2020 klo 10:00, pöytä 6

8. alkava: [10] Lehto Juha - [21] Kananen Jani (4)
Alkaa 21.11.2020 klo 10:00, pöytä 4

Cabin Street Snooker, Helsinki — SE16 / 16 cup

9. alkava: [1] Niva Heikki - (4)
Alkaa 21.11.2020 klo 14:00, pöytä 8

10. alkava: [8] Hummastenniemi Janne - (4)
Alkaa 21.11.2020 klo 14:00, pöytä 5

11. alkava: [5] Tiihonen Patrik - (4)
Alkaa 21.11.2020 klo 14:00, pöytä 1

12. alkava: [4] Tolvanen Antti - (4)
Alkaa 21.11.2020 klo 14:00, pöytä 7

13. alkava: [3] Haapakoski Jukka - (4)
Alkaa 21.11.2020 klo 14:00, pöytä 2

14. alkava: [6] Salo Pertti - (4)
Alkaa 21.11.2020 klo 14:00, pöytä 3

15. alkava: [7] Peltoniemi Marko - (4)
Alkaa 21.11.2020 klo 14:00, pöytä 6

16. alkava: [2] Laihonen Paavo - (4)
Alkaa 21.11.2020 klo 14:00, pöytä 4

Cabin Street Snooker, Helsinki — QF / Puolivälierät

17. alkava: - (4)
Ei aikataulutettu, pöytä -

18. alkava: - (4)
Ei aikataulutettu, pöytä -

19. alkava: - (4)
Ei aikataulutettu, pöytä -

20. alkava: - (4)
Ei aikataulutettu, pöytä -

Cabin Street Snooker, Helsinki — SF / Semifinaali

21. alkava: - (4)
Alkaa 22.11.2020 klo 10:00, pöytä 6

22. alkava: - (4)
Alkaa 22.11.2020 klo 10:00, pöytä 8

Cabin Street Snooker, Helsinki — F / Loppuottelu

23. alkava: - (4)
Alkaa 22.11.2020 klo 14:00, pöytä 7