Divisioona RG2 Helsinki 17.-18.10.2020

16.10.2020

Tulospalvelu: biljardi.org ja snookeron.com

 

HUOM!  Muistakaa kaikki pelaajat hankkia lisenssi etukäteen netistä

https://www.suomisport.fi/

- 21 pelaajaa

Lauantai klo 10:00 tuplaeliminaatio ja last 8 ottelut

Sunnuntai klo 10:00 semifinaalit ja finaali

- Kaikki ottelut best of 3 paitsi finaali best of 5

- Muista varata tasaraha kilpailumaksua varten

- Ole valmiina omaan otteluusi heti, kun pöytä vapautuu. Hoida tarpeelliset istunnot yms ennen sitä.

- Otteluissa on käytössä tuloslappu, johon merkataan eräpisteet, erävoitot, breakit, aloitus- ja lopetusaika ja lopputulos. Ottelun voittaja käy palauttamassa tuloslapun välittömästi kilpailunjohtajalle, jotta saadaan seuraava ottelu sujuvasti käyntiin

- SBIL koronaohjeistus

- Kaaviot, tulokset ja aikataulut löytyvät jatkossa biljardi.org -sivustolta

 

Kilpailunjohtaja

Niko Kaitarinne

 

Ilmoittautumislista

 

Kilpailukaavio

 

Ottelujen aikataulut  

 

Ottelujen tulokset    HUOM! Pelaajien kannattaa seurata tätä, koska täällä näkyy                                                                 käynnissä olevat ottelut ja seuraavat alkavat

 

Live stream     (Snookeron.com, pöydät 6 ja 7)

 

Lauantai klo 10 - 22 (Otteluajan ka 2h)

Sunnuntai klo 10 - 14

 

Cabin Street Snooker, Helsinki — R1 / 1. kierros

1. alkava: Innamaa Esa - Välimäki Anssi (2)
Alkaa 17.10.2020 klo 10:00, pöytä 1

2. alkava: Hyvärinen Jesse - Määttänen Risto (2)
Alkaa 17.10.2020 klo 10:00, pöytä 2

3. alkava: Koso Ismo - Halttunen Tero (2)
Alkaa 17.10.2020 klo 10:00, pöytä 3

4. alkava: Salama Mikko - Liuksia Saku (2)
Alkaa 17.10.2020 klo 10:00, pöytä 4

5. alkava: Nupponen Tapio - Kotilainen Timmo (2)
Alkaa 17.10.2020 klo 10:00, pöytä 5

 

Cabin Street Snooker, Helsinki — W2 / 2. kierros, voittaneiden puoli

6. alkava: Hämäläinen Pekka - Paavilainen Timo (2)
Alkaa 17.10.2020 klo 10:00, pöytä 6

7. alkava: Hirvonen Jukka - Vilhunen Santtu (2)
Alkaa 17.10.2020 klo 10:00, pöytä 7

8. alkava: Koskelin Juhani - Salama Pyry (2)
Alkaa 17.10.2020 klo 10:00, pöytä 8

9. alkava: Heino Timo - (2)
Alkaa 17.10.2020 klo 11:15, pöytä 1

10. alkava: Mäkilä Markus - (2)
Alkaa 17.10.2020 klo 11:15, pöytä 2

11. alkava: - Immonen Saku (2)
Alkaa 17.10.2020 klo 11:15, pöytä 3

12. alkava: Ylitalo Juho - (2)
Alkaa 17.10.2020 klo 11:15, pöytä 4

13. alkava: - Pällijeff Pentti (2)
Alkaa 17.10.2020 klo 11:15, pöytä 5