Divisioona RG1 Turku 14.-15.9.2019

12.9.2019

Info, kaaviot, tulokset, live stream

 

HUOM!  Muistakaa hankkia lisenssi etukäteen netistä

https://www.suomisport.fi/

 

- 49 pelaajaa 

Lauantai klo 10:00 tuplaeliminaatio + last 32,

(tuplaeliminaatio best of 3, last 32 best of 3)

Sunnuntai klo 10:00 last 16 (best of 3/5)

- Tauot: EI TAUKOJA OTTELUIDEN AIKANA, jokainen pelaaja pyrkii omalla toiminnallaan edesauttamaan otteluiden vaihtojen sujumista ilman turhia viivytyksiä

- Ole valmiina omaan otteluusi heti, kun pöytä vapautuu. Seuraa alkavien ottelujen etenemistä. Hoida tarpeelliset istunnot yms ennen ottelun alkua.

- Muista varata tasaraha kilpailumaksua varten

- Otteluissa on käytössä tuloslappu, johon merkataan eräpisteet, erävoitot, breakit, aloitus- ja lopetusaika ja lopputulos. Ottelun voittaja käy palauttamassa tuloslapun välittömästi kilpailunjohtajalle, jotta saadaan seuraava ottelu sujuvasti käyntiin

- Divisioonassa on käytössä seuraava missisääntö

Kaikki normaalit snookerin missisäännöt ovat voimassa divisioonassa seuraavin tarkennuksin:

1. Tämä sääntö ei ole käytössä, mikäli ottelussa on tuomari alusta loppuun saakka

2. Pelaajat voivat ratkaista snookerin purkutilanteet keskenään tai heillä on oikeus kutsua juryn jäsen paikalle, mikäli se koetaan tarpeelliseksi

3. Mahdollisten VIRHE JA MISS -tuomioiden tulkinta tapahtuu neljän ensimmäisen osumayrityksen ajan normaaliin tapaan virallisen missisäännön mukaan eli tilanteesta riippuen voidaan tuomita 0/1/2/3/4 missiä 

4. Viidennen ohilyönnin jälkeen (Huom! Normaalista säännöstä poikkeava tulkinta)
a) lyöntivuoro vaihtuu, mikäli pelaaja ei ole suorittanut tahallista ohilyöntiä
b) lyöntivuoroa ja osumayrityksiä jatketaan kunnes pelaaja ei ole suorittanut tahallista ohilyöntiä tai saavutetaan "snookereita tarvitaan" tilanne

 

Kilpailunjohtaja

Teijo Holmsten

 

TUPLAELIMINAATIO     (49 pelaajaa)

 

32-CUP

 

KESKUSTELU

 

LIVE STREAM       (snookeron.com, useita pöytiä)

 

Lauantai klo 10:00 

Pöytä 1: Kimmo Kaksonen - Kimmo Anttinen

Pöytä 2: Raimo Kuoksa - Seppo Jehkonen

Pöytä 3: Riku Santala - Vili Lyytikkä

Pöytä 4: Marko Baas - Juha Räinä

Pöytä 5: Pyry Vaininen - Raimo Kabanen

Pöytä 6: Joni Kyhyräinen - Risto Vainio

Pöytä 7: Leevi Koskinen - Timmo Kotilainen

Pöytä 8: Jussi Aho - Kari Lehdikko

Pöytä 9: Marko Parkkola - Antti Mattila

 

Paikalle viimeistään klo 11:15

Pöytä 1: Lauri Vaininen - Mikko Paajanen 

Pöytä 2: Taneli Komppa - Juha Vallamo

Pöytä 3: Harry Vihervirta - Pasi Pulkkinen w/o sairastuminen

Pöytä 4: Timo Paavilainen - Mika Tolppala

Pöytä 5: Lauri Koivula - Vili Kokkonen

Pöytä 6: Toni Savonen - Toni Kemppainen

Pöytä 7: Ilkka Ilomäki - Eetu Vainikainen

Pöytä 8: Jari Tamminen - Henrik Hartikka 

Pöytä 9: Losers round 1 (match 18)

 

Paikalle viimeistään klo 12:45

Pöytä 1: Henri Tähtinen - Kaksonen/Anttinen -> W1

Pöytä 2: Kuoksa/Jehkonen - Santala/Lyytikkä -> W2

Pöytä 3: Miika Seppänen - Baas/Räinä -> W3

Pöytä 4: Matti Kiviö - P Vaininen/Kabanen -> W4

Pöytä 5: Juuso Niinimäki - Kyhyräinen/Vainio -> W5

Pöytä 6: Janne Kaihtela - Koskinen/Kotilainen -> W6

Pöytä 7: Pertti Salo - Aho/Lehdikko -> W7

Pöytä 8: Teijo Holmsten - Parkkola/Mattila -> W8

Pöytä 9: Mikko Salama - L Vaininen/Paajanen -> W9

 

4. pöytäkierros

Paikalle viimeistään klo 14:00

Pöytä 1: Jussi Haapasaari - Komppa/Vallamo -> W10

Pöytä 2: Saku Immonen - Vihervirta/Pulkkinen -> W11

Pöytä 3: Pyry Salama - Paavilainen/Tolppala -> W12

Pöytä 4: Leevi Laine - Koivula/Kokkonen -> W13

Pöytä 5: Tero Halttunen - Savonen/Kemppainen -> W14

Pöytä 6: Olli Salo - Ilomäki/Vainikainen -> W15

Pöytä 7: Marko Peltoniemi - Tamminen/Hartikka -> W16

Pöytä 8: Losers Round 2 (match 50) -> L1

Pöytä 9: Losers Round 2 (match 49) -> L2

 

5. pöytäkierros

Huom! Pöytä 1 on pois kisakäytöstä max 2h tässä välissä eli match 48 alkaa vasta sen jälkeen

Pöytä 1: Losers Round 2 (match 48) -> L3

Pöytä 2: Losers Round 2 (match 47) -> L4

Pöytä 3: Losers Round 2 (match 46) -> L5

Pöytä 4: Losers Round 2 (match 45) -> L6

Pöytä 5: Losers Round 2 (match 44) -> L7

Pöytä 6: Losers Round 2 (match 43) -> L8

Pöytä 7: Losers Round 2 (match 42) -> L9

Pöytä 8: Losers Round 2 (match 41) -> L10

Pöytä 9: Losers Round 2 (match 40) -> L11

 

6. pöytäkierros

Pöytä 1: LAST 32 (W1-L1)

Pöytä 2: LAST 32 (W2-L2) 

Pöytä 3: LAST 32 (W5-L5)

Pöytä 4: LAST 32 (W6-L6)

Pöytä 5: Losers Round 2 (match 39) -> L12

Pöytä 6: Losers Round 2 (match 38) -> L13

Pöytä 7: Losers Round 2 (match 37) -> L14

Pöytä 8: Losers Round 2 (match 36) -> L15

Pöytä 9: Losers Round 2 (match 35)  -> L16

 

7. pöytäkierros

Pöytä 1: LAST 32 (W3-L3)

Pöytä 2: LAST 32 (W4-L4)

Pöytä 3: LAST 32 (W7-L7)

Pöytä 4: LAST 32 (W8-L8)

Pöytä 5: LAST 32 (W12-L12)

Pöytä 6: LAST 32 (W13-L13)

Pöytä 7: LAST 32 (W14-L14)

Pöytä 8: LAST 32 (W15-L15)

Pöytä 9: LAST 32 (W16-L16)

 

8. pöytäkierros

Pöytä : LAST 32 (W9-L9)

Pöytä : LAST 32 (W10-L10)

Pöytä : LAST 32 (W11-L11)

 

LAST 32  best of 3

Pelataan lauantai-iltana 

(W1-L1, W2-L2,....W16-L16)

 

Arvioitu peliaika 

Lauantai klo 10:00 - 24:00    (match avg 1h 45min)   

Sunnuntai klo 10:00 - 20:00  (match avg 2h 30min)

 

BREAKS

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx