Mestaruussarja RG1 Helsinki CSS 7.-8.9.2019

5.9.2019

Info, kaaviot, tulokset, live stream

INFO

 

HUOM!  Muistakaa hankkia lisenssi etukäteen netistä

https://www.suomisport.fi/

 

- 33 pelaajaa

Lauantai klo 10:00 tuplaeliminaatio best of 5

Sunnuntai klo 10:00 16-cup, last 16 best of 5, last 8/semit/finaali best of 7

- Pelitauko (5min) voidaan pitää ao tavalla

bo5: neljän pelatun erän jälkeen

bo7: neljän pelatun erän jälkeen

- Muista varata tasaraha kilpailumaksua varten

- Ole valmiina omaan otteluusi heti, kun pöytä vapautuu. Hoida tarpeelliset istunnot yms ennen sitä.

- Otteluissa on käytössä tuloslappu, johon merkataan eräpisteet, erävoitot, breakit, aloitus- ja lopetusaika ja lopputulos. Ottelun voittaja käy palauttamassa tuloslapun välittömästi kilpailunjohtajalle, jotta saadaan seuraava ottelu sujuvasti käyntiin

 

Kilpailunjohtaja

Pena Pällijeff

 

TUPLAELIMINAATIO     (kaavio ja tulokset, lauantai 33 pelaajaa)

 

16-cup     (sunnuntai)

 

KESKUSTELU

 

LIVESCORE   (otteluiden seuranta pöydät 1-5)

 

LIVE STREAM    (Snookeron.com, pöydät 6, 7 ja 8)



Lauantai klo 10:00 

Pöytä 1: Mika Hummelin - Pena Pällijeff

Pöytä 2: Marko Peltoniemi - Juha Lehto

Pöytä 3: Juhani Koskelin - Tomi Leinonen

Pöytä 4: Tero Aho - Sami Karttunen

Pöytä 5: Janne Hummastenniemi - Seppo Jehkonen

Pöytä 6: Jori Merikoski - Tom Stormbom

Pöytä 7: Pertti Salo - Jarno Sillvan

Pöytä 8: (7) Jyri Virtanen - Seppo Ojala



Paikalle viimeistään klo 11:30

Pöytä 1: (8) Eelis Lappalainen - Timmo Kotilainen

Pöytä 2: (4) Jani Kananen - Paavo Laihonen

Pöytä 3: (5) Tuure Lappalainen - Ahmed Al-Ameeri

Pöytä 4: (2) Antti Tolvanen - Esa Kaikumaa

Pöytä 5: Toni Savonen - Antti Silvo

Pöytä 6: (3) Juha Erkinmikko - Atte Husu

Pöytä 7: Antti Mannila - Niko Kaitarinne

Pöytä 8: (6) Patrik Tiihonen - Taneli Komppa

 

Paikalle viimeistään klo 12:30

Pöytä 8: (1) Heikki Niva - Hummelin/Pällijeff

 

Ottelujen alkamisjärjestys priorisoidaan seuraavasti:

3. pöytäkierros: Round 2 (1 ottelu) + Losers Round 1 (1 ottelu) + Winner finaalit (6 ottelua)

4. pöytäkierros: Winner finaali (2 ottelua) + Losers Round 2 (6 ottelua)

5. pöytäkierros: Losers Round 2 (2 ottelua) + Loser finaalit (6 ottelua)

6. pöytäkierros: Loser finaalit (2 ottelua)

 

Arvioitu peliaika 

Lauantai klo 10:00 - 22:00 (match avg 2h)

Sunnuntai klo 10:00 - 22:00 (match avg 3h)

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Sunnuntai klo 10:00

16-cup

Pöytä 7: (1) Heikki Niva - Tom Stormbom

Pöytä 1: Sami Karttunen - Janne Hummastenniemi

Pöytä 8: (4) Jani Kananen - (8) Eelis Lappalainen

Pöytä 6: (5) Tuure Lappalainen - Esa Kaikumaa

Pöytä 2: (2) Antti Tolvanen - Juha Lehto

Pöytä 5: (7) Jyri Virtanen - Antti Mannila

Pöytä 3: (3) Juha Erkinmikko - Jarno Sillvan

Pöytä 4: (6) Patrik Tiihonen - Antti Silvo

 

BREAKS

 

Niva: 130, 112, 101, 87, 81, 80, 69, 49, 42, 40, 40, 39, 38, 38, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32

Tiihonen: 109105, 77, 77, 61, 58, 47, 47, 45, 39, 38, 38, 37, 33, 32, 31

Kananen: 77, 46, 44, 43

T. Lappalainen: 72, 66, 50, 44, 37

Virtanen: 72, 61, 54, 41, 40, 39, 36

Erkinmikko: 63, 46, 45, 31, 30

E. Lappalainen: 53, 51, 46, 43, 42, 35, 35, 30

Ojala: 53, 32

Kaikumaa: 47, 45

Karttunen: 47, 41, 40, 39

Tolvanen: 46, 39, 36, 34, 34

Sillvan: 46, 38, 32

Mannila: 45, 38, 32

Merikoski: 45

Hummastenniemi: 44, 41

Leinonen: 43

Komppa: 39

Husu: 36, 30

Stormbom: 34

Silvo: 33, 33, 32, 31, 31, 31, 30

Lehto: 31, 30

 

(30+ 102 kpl, 50+ 24 kpl, 100+ 5 kpl)