Mestaruussarja RG4 Helsinki CSS 24.-25.2.2018

23.2.2018

Info, kaaviot, tulokset, livescore, livestream

 

INFO

 

HUOM!  Muistakaa kaikki pelaajat hankkia lisenssi etukäteen netistä

https://www.suomisport.fi/

 

- 26 pelaajaa

Lauantai klo 10:00 tuplaeliminaatio (kaikki ottelut best of 5)

Sunnuntai klo 10:00 8-cup, best of 7

- Pelitaukoja (5min) voidaan pitää ao tavalla

bo5: neljän pelatun erän jälkeen

bo7: neljän pelatun erän jälkeen

- Muista varata tasaraha kilpailumaksua varten

- Ole valmiina omaan otteluusi heti, kun pöytä vapautuu. Hoida tarpeelliset istunnot yms ennen sitä.

- Otteluissa on käytössä tuloslappu, johon merkataan eräpisteet, erävoitot, breakit, aloitus- ja lopetusaika ja lopputulos. Ottelun voittaja käy palauttamassa tuloslapun välittömästi kilpailunjohtajalle, jotta saadaan seuraava ottelu sujuvasti käyntiin

 

Kilpailunjohtaja

Pena Pällijeff

 

TUPLAELIMINAATIO     (kaavio ja tulokset, lauantai 26 pelaajaa)

 

8-CUP   (sunnuntai)

 

KESKUSTELU

 

LIVESCORE  (kaikkien käynnissä olevien otteluiden seuranta)

 

LIVE STREAM   Pöytä 6

 

LIVE STREAM   Pöytä 7

 

LIVE STREAM   Pöytä 8



Lauantai klo 10:00 

Pöytä 1: Kimmo Saarinen - Antti Ikonen

Pöytä 2: (8) Janne Hummastenniemi - Tom Stormbom

Pöytä 3: Janne Häkkinen - Jukka Hämäläinen

Pöytä 4: Tero Nappari - Nabi Yaghoubi

Pöytä 5: Pena Pällijeff - Pertti Salo

Pöytä 6: Jori Merikoski - Niko Kaitarinne     LIVE

Pöytä 7: (7) Antti Silvo - Jani Savolainen     LIVE

Pöytä 8: Seppo Ojala - Juha Lehto              LIVE 



Paikalle viimeistään klo 11:30

Pöytä 1: (1) Patrik Tiihonen - Saarinen/Ikonen

Pöytä 2: Eelis Lappalainen - Tuure Lappalainen

Pöytä 3: Hummastenniemi/Stormbom v Häkkinen/Hämäläinen (Losers Round 1)

Pöytä 4: (4) Esa Kaikumaa - Nappari/Yaghoubi

Pöytä 5: (5) Sami Karttunen - Pällijeff/Salo​

Pöytä 6: (2) Juha Erkinmikko - Merikoski/Kaitarinne    LIVE

Pöytä 7: (7) Silvo/Savolainen v Ojala/Lehto                   LIVE   (Losers Round 1)

Pöytä 8: Seppo Jehkonen - Jari Heikkilä                    LIVE 


Paikalle viimeistään klo 13:00

Pöytä 1: Losers Round 2

Pöytä 2: (6) Antti Tolvanen - Eelis Lappalainen/Tuure Lappalainen

Pöytä 3: Losers Round 2

Pöytä 4: Losers Round 2

Pöytä 5: Losers Round 2

Pöytä 6: Round 2                                                        LIVE

Pöytä 7: Round 2                                                        LIVE

Pöytä 8: (3) Iiro Sirkiä - Jehkonen/Heikkilä                LIVE 

 

Ottelujen alkamisjärjestys priorisoidaan seuraavasti:

4. pöytäkierros: Losers Round 2 (4 ottelua) + Winner finaalit (4 ottelua)

5. pöytäkierros: Losers Round 3 (4 ottelua)

6. pöytäkierros: Loser finaalit (4 ottelua)

 

(*Kilpailunjohto voi siirtää loserfinaalit sunnuntaille mikäli toteutunut aikataulu sitä edellyttää)

 

Arvioitu peliaika 

Lauantai klo 10:00 - 23:00

Sunnuntai klo 10:00 - 19:00

Match average 2h10min

 

BREAKS (lauantai)

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

LAST 8  (best of 7)

Pöytä : 

Pöytä : 

Pöytä : 

Pöytä : 

 

SEMIFINAALIT  (best of 7)

 

FINAALI  (best of 7)