6 Reds SM Turku 14.-15.10.2017

12.10.2017

Info, kaaviot, tulokset, live stream

 

INFO

 

HUOM!  Muistakaa kaikki pelaajat hankkia lisenssi etukäteen netistä

https://www.suomisport.fi/

 

- 61 pelaajaa

Lauantai klo 10:00 tuplaeliminaatio (kaikki ottelut best of 5 suuren ottelumäärän vuoksi)

Sunnuntai klo 10:00 tuplaeliminaatio jatkuu + 16-cup best of 5/7/9 tilanteen mukaan

- EI pelitaukoja erien välillä, EI pitkiä lämmittelyjä, ripeät ottelujen vaihdot pöydillä

- Muista varata tasaraha kilpailumaksua varten

- Ole valmiina omaan otteluusi heti, kun pöytä vapautuu. Hoida tarpeelliset istunnot yms ennen sitä.

- Otteluissa on käytössä tuloslappu, johon merkataan eräpisteet, erävoitot, breakit, aloitus- ja lopetusaika ja lopputulos. Ottelun voittaja käy palauttamassa tuloslapun välittömästi kilpailunjohtajalle, jotta saadaan seuraava ottelu sujuvasti käyntiin

 

Kilpailunjohtaja

Mika Salonen

 

TUPLAELIMINAATIO     (kaavio ja tulokset, lauantai 61 pelaajaa)

 

16-CUP 

 

KESKUSTELU

 

LIVE STREAM  (pöytä 2)

 

LIVE STREAM  (pöytä 3)



Lauantai klo 10:00 

Pöytä 1: Patrik Tiihonen - Lauri Vaininen

Pöytä 2: (4) Iiro Sirkiä - Tommi Hautanen LIVE

Pöytä 3: Eetu Fromholdt - Tuure Lappalainen  LIVE

Pöytä 4: Henri Tähtinen - Teijo Holmsten

Pöytä 5: Samuli Hynninen - Tero Nappari

Pöytä 6: Esa Kaikumaa - Juha Lehto

Pöytä 7: Janne Häkkinen - Olli-Pekka Virho

Pöytä 8: Miika Grönholm - Olli Salo

Pöytä 9: Paavo Laihonen - Kai Yli-Kerttula



Paikalle viimeistään klo 10:50

Pöytä 1: Seppo Ojala - Pertti Salo

Pöytä 2: Matti Kiviö - Atte Husu  LIVE

Pöytä 3: Sami Karttunen - Tommi Leppänen   LIVE

Pöytä 4: (6) Eelis Lappalainen - Janne Tammenlehto

Pöytä 5: Petri Pallaspuro - Rezai Ali

Pöytä 6: Magnus Glader - Eelis Paavilainen

Pöytä 7: Veikko Hannula - Pessi Lyyra

Pöytä 8: (7) Antti Mannila - Toni Savonen

Pöytä 9: Sami Hovi - Antti Tolvanen   


Paikalle viimeistään klo 11:50

Pöytä 1: Tero Halttunen - Tony Silvan

Pöytä 2: Ilkka Ilomäki - Jyri Virtanen  LIVE

Pöytä 3: Jani Venäläinen - Seppo Jehkonen  LIVE

Pöytä 4: (5) Antti Silvo - Juha Kuusela

Pöytä 5: Sami Ollila - Timo Tiusanen

Pöytä 6: Joonatan Kiviö - Jere Virtaranta

Pöytä 7: Jarno Sillvan - Ari-Pekka Koskela

Pöytä 8: Janne Hummastenniemi - Jukka Keinänen

Pöytä 9: (8) Jani Savolainen - Sami Jokinen

 

Paikalle viimeistään klo 13:00

Pöytä 1: (1) Juha Erkinmikko - Ojala/Salo

Pöytä 2: (2) Jani Kananen - M Kiviö/Husu LIVE

Pöytä 3: (3) Timo Salovaara - Karttunen/Leppänen LIVE

Pöytä 4: Joonas Tupala - Lasse Ahtinen

Pöytä 5: Marko Parkkola - Mika Karhu

Pöytä 6: Round 2

Pöytä 7: Round 2

Pöytä 8: Round 2

Pöytä 9: Round 2

 

ALKAVAT OTTELUT

 

Ottelujen alkamisjärjestys priorisoidaan seuraavasti:

5. pöytäkierros: Round 2 (9 ottelua)

6. pöytäkierros: Losers Round 1 (9 ottelua)

7. pöytäkierros: Losers Round 1 (4 ottelua) + Winner finaalit (5 ottelua)

8. pöytäkierros: Winner finaalit (3 ottelua) + Losers Round 2 (6 ottelua)

9. pöytäkierros: Losers Round 2 (9 ottelua)

10. pöytäkierros: Losers Round 2 (1 ottelu)  (PELATAAN VÄHINTÄÄN TÄHÄN ASTI) + Losers Round 3 (8 ottelua)

11. pöytäkierros: Loser finaalit (8 ottelua)

 

Pyritään pelaamaan tuplaeliminaatio loppuun saakka lauantaina. Ehdoton edellytys on saada Losers Round 2 valmiiksi.

 

Arvioitu peliaika 

Lauantai klo 10:00 - 24:00 (vähintään 10 pöytäkierrosta)

Sunnuntai klo 10:00 - 22:00 (16-cup 4 pöytäkierrosta + mahdolliset tuplaeliminaatiopelit 1-2 pöytäkierrosta)

 

BREAKS

Virtaranta Jere 53

Ahtinen Lasse 42

Tiihonen Patrik 38

Karttunen Sami 35

Kananen Jani 33, 30

Silvo Antti 33, 30

Lyyra Pessi 32

Erkinmikko  Juha 31

Salovaara Timo 31

Kananen Jani 30

Lehto Juha 30

Savolainen Jani 30

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

Sunnuntai klo 9:00

Pöytä 2: Paavo Laihonen - Jyri Virtanen

Pöytä 3: Rezai Ali - Jani Savolainen

Pöytä 4: Samuli Hynninen - Joonas Tupala

 

Sunnuntai paikalle klo 10:00

LOSER FINAALIT

Pöytä 2: Lasse Ahtinen - Pertti Salo

Pöytä 3. Jere Virtaranta - Sami Karttunen

Pöytä 4: Janne Hummastenniemi - Olli-Pekka Virho

Pöytä 5: Mika Karhu - Hynninen/Tupala

Pöytä 6: Ilkka Ilomäki - Tero Nappari

Pöytä 7: Jarno Sillvan - Juha Lehto

Pöytä 8: Esa Kaikumaa - Rezai/Savolainen

Pöytä 9: Jani Kananen - Virtanen/Laihonen

 

LAST 16  (paikalle klo 11:00)

Pöytä 2 Juha Erkinmikko - Ahtinen/P Salo

Pöytä 3  Patrik Tiihonen - Virtaranta/Karttunen

Pöytä 4 Iiro Sirkiä - Hummastenniemi/Virho

Pöytä 5 Antti Silvo - Karhu/Hynninen/Tupala

Pöytä 6 Antti Tolvanen - Ilomäki/Nappari

Pöytä 7 Antti Mannila - Sillvan/Lehto

Pöytä 8 Timo Salovaara - Kaikumaa/Rezai/Savolainen

Pöytä 9  Kai Yli-Kerttula - Kananen/Laihonen/Virtanen

 

LAST 8  

 

SEMIFINAALIT

 

FINAALI