Mestaruussarja RG5 Turku 15.-16.2.2020

7.2.2020

Ilmoittautuminen päättyy torstaina 13.2 klo 21 (31 pelaajaa)

 

PÄIVÄMÄÄRÄ 

15.-16.2.2020

lauantai klo 10:00 

sunnuntai klo 10:00

 

PELIPAIKKA 

Aura Biljardi

Yliopistonkatu 14

20100 Turku

 

JÄRJESTÄJÄ

ABTku

 

OSALLISTUMISMAKSU

Miehet (mestisstatus) 40 Eur

Miehet (divaristatus)   30 Eur

Naiset 20 Eur

Juniorit (1998) 20 Eur

 

Ilmainen osallistumisoikeus seuraavilla pelaajilla:

Juhana Hautala **

Matti Väyrynen **

Ari-Kalle Väänänen **

Jussi Haapasaari **

Tuukka Miettinen **

Leevi Laine

Mika Tolppala

Vili Kokkonen

Vili Lyytikkä

Toni Savonen

Janne Tammenlehto

Ilkka Ilomäki

Marko Peltoniemi

Jarkko Ylitalo

Olli-Pekka Heikkilä

Lam Tien Duc

Pasi Mustonen

(** viimeinen käyttömahdollisuus)

 

LISENSSIVAATIMUS

Pelaajan pitää ostaa kaikki lisenssivaihtoehdot (kerta/syys/kausilisenssit) ennen kilpailua netistä osoitteessa

https://www.suomisport.fi/ .

Biljardiliiton tiedote ja ohjeet täällä.

 

Kausilisenssi 60 Eur (miehet), 30 Eur (naiset, juniorit 1998)

Syyskausilisenssi 40 Eur (miehet), 20 Eur (naiset, juniorit 1998)

Kertalisenssi miehet 20 Eur (voimassa 5 vrk ostohetkestä)

Kertalisenssi naiset 10 Eur (voimassa 5 vrk ostohetkestä)

Kertalisenssi juniorit (1998) 10 Eur (voimassa 5 vrk ostohetkestä)

 

OSALLISTUMISOIKEUS

SBIL:n jäsenseuran jäsenyys + voimassa oleva lisenssi

Avoin sarja kaikille pelaajille

 

PUKEUTUMINEN

Puvunhousut + kauluspaita TAI pikeepaita oman seuran logolla + puvun kengät

Huom! Pukuliivi ei ole pakollinen

 

PALKINNOT

Palkintopotti 65% kilpailumaksuista (vähennetään 80 Eur kauden päätöspottiin)

1. sija 50% + pokaali

2. sija 25% + pokaali

3. ja 4. sijat 12,5% + pokaali

 

PELIMUOTO

SUORA CUP

 

ILMOITTAUTUMINEN

Ilmoittautuminen päättyy torstaina 13.2 klo 21

a) tekstiviestillä Petri Pallaspurolle 040 8422 149 (nimi, seura, kilpailu)

 

Kilpailunjohtaja

Marko Parkkola

 

**********************************************************************************

ILMOITTAUTUNEET PELAAJAT

1. Tomi Leinonen Biklu

2. Lam Tien Duc OB      ETUSETELI

3. Seppo Ojala CSS

4. (5) Antti Tolvanen CSS

5. Marko Peltoniemi LaSno   ETUSETELI

6. (7) Jani Kananen TS

7. Juhana Hautala CST     ETUSETELI

8. (2) Jyri Virtanen KK-79

9. Jussi Haapasaari GU    ETUSETELI

10. Pertti Salo CSS

11. Esa Kaikumaa TSK

12. Olli Salo BCR

13. (8) Antti Silvo CSS

14. Toni Savonen ABTku     ETUSETELI

15. Juha Lehto WCS

16. (6) Tuure Lappalainen ABTku

17. (1) Eelis Lappalainen ABTku

18. Taneli Komppa GU

19. Paavo Laihonen WCS

20. Olli-Pekka Virho KK-79

21. Magnus Glader KK-79

22. Kimmo Saarinen HBS

23. Iiro Sirkiä WCS

24. Jarno Sillvan CST

25. Tero Halttunen JBS

26. Riku Santala BCR

27. Marko Sköld BCR

28. Juha Vallamo CST

29. Kari Lehdikko CST

30. (4) Heikki Niva EBK

31. (3) Patrik Tiihonen ABTku

**********************************************************************************

Info, kaavio, tulokset, live stream