Divisioona RG1 Turku 14.-15.9.2019

6.9.2019

Ilmoittautuminen päättyy torstaina 12.9 klo 21 (49 pelaajaa)

 

 

PÄIVÄMÄÄRÄ 

14.-15.9.2019

lauantai klo 10:00

sunnuntai klo 10:00

 

PELIPAIKKA 

Aura Biljardi

Yliopistonkatu 14

20100 Turku

 

JÄRJESTÄJÄ

CST

 

OSALLISTUMISMAKSU

Miehet 30 Eur

Naiset 20 Eur

Juniorit (1998) 10 Eur

 

LISENSSIVAATIMUS

Lisenssit pitää hankkia etukäteen täältä

https://www.suomisport.fi/ .

Biljardiliiton tiedote ja ohjeet täällä.

 

Kausilisenssi 60 Eur (miehet), 30 Eur (naiset, juniorit 1998)

Kevätkausilisenssi 40 Eur (miehet), 20 Eur (naiset, juniorit 1998)

Kertalisenssi miehet 20 Eur (voimassa 5 vrk ostohetkestä)

Kertalisenssi naiset 10 Eur (voimassa 5 vrk ostohetkestä)

Kertalisenssi juniorit (1998) 10 Eur (voimassa 5 vrk ostohetkestä)

 

OSALLISTUMISOIKEUS

SBIL:n jäsenseuran jäsenyys + voimassa oleva lisenssi

Ei osallistumisoikeutta pelaajilla, joilla on mestaruussarjan status.

 

PUKEUTUMINEN

Puvunhousut + kauluspaita tai pikeepaita seuran logolla + juhlakengät

 

PALKINTOPOTTI

SBIL 10%

Kisajärjestäjä 25%

Palkintopotti 65% (josta vähennetään ennen jakoa 4 x 30 = 120 Eur liiton tilityksiin)

1. sija 50% + pokaali + etuseteli mestiskisaan (arvo 30 eur, voimassaolo 1 vuosi)

2. sija 25% + pokaali + etuseteli mestiskisaan (arvo 30 eur, voimassaolo 1 vuosi)

3. ja 4. sijat 12,5% + pokaali + etuseteli mestiskisaan (arvo 30 eur, voimassaolo 1 vuosi)

 

HUOM! Palkinnot ovat jatkossa veronalaista tuloa. Liiton ohjeistus asiaan julkaistaan pian.

 

PELIMUOTO

Lauantai: Tuplaeliminaatio, voittajapuoli best of 3/5, häviäjäpuoli best of 3

Sunnuntai: 16/32-cup, best of 3/5

(Huom! Kilpailunjohto voi muuttaa formaattia, mikäli osallistujamäärä sen mahdollistaa tai edellyttää)

 

ILMOITTAUTUMINEN

Ilmoittautuminen päättyy torstaina 12.9 klo 21

a) tekstiviestillä Petri Pallaspurolle 040 8422 149 (nimi, seura, kilpailu)

b) keskustelupalstalle (nimi, seura)

 

KILPAILUNJOHTAJA

Teijo Holmsten

 

************************************************************

ILMOITTAUTUNEET PELAAJAT

1. Marko Peltoniemi LaSno

2. Teijo Holmsten CST

3. Pasi Pulkkinen Siima

4. Tero Halttunen JBS

5. Vili Kokkonen SSC

6. Kimmo Kaksonen SSC

7. Leevi Laine SSC

8. Jussi Aho PSS

9. Mikko Paajanen EBK

10. Toni Savonen ABTku

11. Mika Tolppala LS

12. Juha Vallamo CST

13. Raimo Kuoksa CST

14. Risto Vainio TBK

15. Timo Paavilainen LS

16. Juha Räinä JBS

17. Olli Salo BCR

18. Lauri Koivula TS

19. Jussi Haapasaari GU

20. Ilkka Ilomäki LS

21. Henri Tähtinen TBK

22. Miika Seppänen TS

23. Marko Parkkola ABTku

24. Jari Tamminen GU

25. Eetu Vainikainen HBS

26. Riku Santala BCR

27. Lauri Vaininen ABTku

28. Toni Kemppainen LS

29. Kimmo Anttinen 7Pool

30. Taneli Komppa GU

31. Mikko Salama CSS

32. Pyry Salama CSS

33. Harry Vihervirta CST

34. Juuso Niinimäki LS

35. Vili Lyytikkä LS

36. Kari Lehdikko CST

37. Timmo Kotilainen LaSno

38. Henrik Hartikka CST

39. Pyry Vaininen CST

40. Leevi Koskinen LS

41. Raimo Kabanen LS 

42. Saku Immonen CSS

43. Seppo Jehkonen CSS

44. Antti Mattila MSC

45. Joni Kyhyräinen MSC

46. Marko Baas BCR

47. Pertti Salo CSS

48. Matti Kiviö ABTku 

49. Janne Kaihtela BCR 

************************************************************

Ilmoittautuminen päättynyt. 

Info, kaaviot, tulokset, live stream