Juniorien SM Tapanila Helsinki 13.-14.4.2019

3.4.2019

Ilmoittautuminen päättyy torstaina 11.4 klo 21 (7 pelaajaa)

 

PÄIVÄMÄÄRÄ 

13.-14.4.2019

lauantai klo 10:00

Kisat pyritään pelaamaan yhdessä päivässä jos vain mahdollista.

 

PELIPAIKKA 

Tapanilan Urheilukeskus (4 pöytää)

Erätie 3

Helsinki

(Snooker löytyy yläparkkipaikan oikeasta kulmasta sisälle ja portaat alas ja oikealle)

 

JÄRJESTÄJÄ

Mosa Biljardi

 

OSALLISTUMISMAKSU

Juniorit (syntynyt vuonna 1998 tai myöhemmin)    20 Eur

 

LISENSSIVAATIMUS

Tästä kaudesta alkaen pelaajan pitää ostaa kaikki lisenssivaihtoehdot (kerta/syys/kausilisenssit) ennen kilpailua netistä osoitteessa

https://www.suomisport.fi/ .

Biljardiliiton tiedote ja ohjeet täällä.

 

Kausilisenssi 60 Eur (miehet), 30 Eur (naiset, juniorit 1997)

Kevätkausilisenssi 40 Eur (miehet), 20 Eur (naiset, juniorit 1997)

Kertalisenssi juniorit (1998) 10 Eur (voimassa 5 vrk ostohetkestä)

 

OSALLISTUMISOIKEUS

SBIL:n jäsenseuran jäsenyys + voimassa oleva lisenssi

Juniorien pelioikeus vuonna 1998 tai myöhemmin syntyneet (U21)


PUKEUTUMINEN

- suorat puvunhousut

- pitkähihainen kauluspaita TAI pikeepaita

- juhlakengät


PALKINNOT

Palkintopotti 65% osallistujamaksuista

Sija 1. 55% + SM mitali

Sija 2. 30% + SM mitali

Sija 3. 15% + SM mitali


PELIMUOTO

Lohkopelit kaikki kaikkia vastaan, lohkon kaksi parasta finaaliin ja kaksi seuraavaa pronssiotteluun. Kisa pyritään pelaamaan yksipäiväisenä. Minimi osallistujamäärä on 4 pelaajaa. 

Pelimuotoa voidaan muuttaa kahdeksi lohkoksi tai tuplaeliminaatioksi, mikäli pelaajamäärä sitä edellyttää.

Vuonna 2018: 9 pelaajaa ->  2 lohkoa bo3 + 4-cup (kaikki ottelut bo5) klo 10-1945

 

ILMOITTAUTUMINEN

Ilmoittautuminen päättyy torstaina 11.4 klo 21

a) tekstiviestillä Petri Pallaspurolle 040 8422 149 (nimi, seura, kilpailu)

b) keskustelupalstalle (nimi, seura, kilpailu)

 

Kilpailunjohtaja

Jukka Tahvanainen

 

******************************************************************************************

ILMOITTAUTUNEET PELAAJAT 

1. Pyry Salama CSS

2. Toni Savonen CST

3. Lauri Vaininen ABTku

4. Juho Teittinen FBT

5. Tuure Lappalainen ABTku

6. Eelis Lappalainen ABTku

7. Patrik Tiihonen ABTku

******************************************************************************************

Info, kaavio ja tulokset