Mestaruussarja RG6 Turku 6.-7.4.2019

1.4.2019

Ilmoittautuminen päättyy torstaina 4.4 klo 21 (36 pelaajaa)

 

PÄIVÄMÄÄRÄ 

6.-7.4.2019

lauantai klo 10:00 

sunnuntai klo 10:00

 

PELIPAIKKA 

Aura Biljardi

Yliopistonkatu 14

20100 Turku

 

JÄRJESTÄJÄ

 ABTku

 

OSALLISTUMISMAKSU

Miehet (mestisstatus) 40 Eur

Miehet (divaristatus)   30 Eur

Naiset 20 Eur

Juniorit (1997) 20 Eur

 

Ilmainen osallistumisoikeus seuraavilla pelaajilla:

Eetu Vainikainen

Timmo Kotilainen

Marko Peltoniemi

Paavo Laihonen

Juhana Hautala

Ismo Koso

Antti Joutsen

Tuukka Miettinen

Jussi Haapasaari

Magnus Glader

Toni Savonen

Matti Väyrynen

Antti Hiltunen

Ari-Kalle Väänänen

Recep Korkmaz

 

LISENSSIVAATIMUS

Pelaajan pitää ostaa kaikki lisenssivaihtoehdot (kerta/syys/kausilisenssit) ennen kilpailua netistä osoitteessa

https://www.suomisport.fi/ .

Biljardiliiton tiedote ja ohjeet täällä.

 

Kausilisenssi 60 Eur (miehet), 30 Eur (naiset, juniorit 1997)

Syyskausilisenssi 40 Eur (miehet), 20 Eur (naiset, juniorit 1997)

Kertalisenssi miehet 20 Eur (voimassa 5 vrk ostohetkestä)

Kertalisenssi naiset 10 Eur (voimassa 5 vrk ostohetkestä)

Kertalisenssi juniorit (1997) 10 Eur (voimassa 5 vrk ostohetkestä)

 

OSALLISTUMISOIKEUS

SBIL:n jäsenseuran jäsenyys + voimassa oleva lisenssi

Avoin sarja kaikille pelaajille

 

PUKEUTUMINEN

Puvunhousut + kauluspaita TAI pikeepaita oman seuran logolla + puvun kengät

Huom! Pukuliivi ei ole pakollinen

 

PALKINNOT

Palkintopotti 65% kilpailumaksuista (vähennetään 80 Eur kauden päätöspottiin)

1. sija 50% + pokaali

2. sija 25% + pokaali

3. ja 4. sijat 12,5% + pokaali

 

PELIMUOTO

Käytettävä pelimuoto riippuu osallistujamäärästä

10 pelaajaa: 2 lohkoa + 4-cup

11 pelaajaa: 2 lohkoa + 4-cup

12 pelaajaa: 2 lohkoa + 4-cup

13 pelaajaa: 2 lohkoa + 4-cup

14 pelaajaa: 2 lohkoa + 8-cup

15 pelaajaa: 2 lohkoa + 8-cup

16-24 pelaajaa: 4 lohkoa + 8-cup

25-36 pelaajaa: tuplaeliminaatio + 8-cup

37-40 pelaajaa: tuplaeliminaatio + 16-cup

41-44 pelaajaa: tuplaeliminaatio + 16-cup (top-8 sijoitetaan suoraan sunnuntaille last 16)

45 tai enemmän: suora cup

*Kilpailunjohto voi muuttaa formaattia

 

ILMOITTAUTUMINEN

Ilmoittautuminen päättyy torstaina 4.4 klo 21

a) tekstiviestillä Petri Pallaspurolle 040 8422 149 (nimi, seura, kilpailu)

b) keskustelupalstalle (nimi, seura)

 

Kilpailunjohtaja

Marko Parkkola

 

**********************************************************************************

ILMOITTAUTUNEET PELAAJAT

1. Jyri Virtanen KK-79

2. (3) Antti Tolvanen Ritz

3. (5) Jani Kananen TS

4. Marko Peltoniemi LaSno     ETUSETELI

5. Seppo Ojala CSS

6. Olli-Pekka Virho KK-79

7. (1) Heikki Niva EBK

8. Toni Savonen CST             ETUSETELI

9. Lauri Vaininen ABTku

10. Jukka Haapakoski CSS

11. Paavo Laihonen WCS      ETUSETELI

12. Tomi Leinonen Biklu

13. Jarno Sillvan CST

14. Pertti Salo CSS

15. (4) Tuure Lappalainen ABTku

16. (7) Eelis Lappalainen ABTku

17. Juha Lehto WCS

18. (6) Patrik Tiihonen ABTku

19. Marko Virtanen CSS

20. Matti Kiviö CST

21. Timmo Kotilainen LaSno     ETUSETELI

22. Markus Mäkilä LaSno

23. Jussi Haapasaari GU          ETUSETELI

24. Iiro Sirkiä WCS

25. Janne Kaihtela BCR

26. Riku Santala BCR

27. Magnus Glader KK-79    ETUSETELI

28. Tom Stormbom CSS

29. Sami Ollila WCS

30. (2) Juha Erkinmikko CSS

31. Marko Parkkola ABTku

32. Miika Grönholm CST

33. Janne Häkkinen CSS

34. Pyry Vaininen CST

35. (8) Esa Kaikumaa TSK

36. Juhana Hautala CST        ETUSETELI

**********************************************************************************

Info, kaaviot, tulokset