Divisioona RG8 Turku 16.-17.3.2019

10.3.2019

Ilmoittautuminen päättyy torstaina 14.3 klo 21 (42 pelaajaa)

 

PÄIVÄMÄÄRÄ 

16.-17.3.2019

lauantai klo 10:00

sunnuntai klo 10:00

 

PELIPAIKKA 

Aura Biljardi

Yliopistonkatu 14

20100 Turku

 

JÄRJESTÄJÄ

ABTku

 

OSALLISTUMISMAKSU

Miehet 30 Eur

Naiset 20 Eur

Juniorit (1997) 10 Eur

 

LISENSSIVAATIMUS

Lisenssit pitää hankkia etukäteen täältä

https://www.suomisport.fi/ .

Biljardiliiton tiedote ja ohjeet täällä.

 

Kausilisenssi 60 Eur (miehet), 30 Eur (naiset, juniorit 1997)

Kevätkausilisenssi 40 Eur (miehet), 20 Eur (naiset, juniorit 1997)

Kertalisenssi miehet 20 Eur (voimassa 5 vrk ostohetkestä)

Kertalisenssi naiset 10 Eur (voimassa 5 vrk ostohetkestä)

Kertalisenssi juniorit (1997) 10 Eur (voimassa 5 vrk ostohetkestä)

 

OSALLISTUMISOIKEUS

SBIL:n jäsenseuran jäsenyys + voimassa oleva lisenssi

Ei osallistumisoikeutta pelaajilla, joilla on mestaruussarjan status.

 

PUKEUTUMINEN

Puvunhousut + kauluspaita tai pikeepaita seuran logolla + juhlakengät

 

PALKINTOPOTTI

SBIL 10%

Kisajärjestäjä 25%

Palkintopotti 65% (josta vähennetään ennen jakoa 4 x 30 = 120 Eur liiton tilityksiin)

1. sija 50% + pokaali + etuseteli mestiskisaan (arvo 30 eur, voimassaolo 1 vuosi)

2. sija 25% + pokaali + etuseteli mestiskisaan (arvo 30 eur, voimassaolo 1 vuosi)

3. ja 4. sijat 12,5% + pokaali + etuseteli mestiskisaan (arvo 30 eur, voimassaolo 1 vuosi)

 

HUOM! Palkinnot ovat jatkossa veronalaista tuloa. Liiton ohjeistus asiaan julkaistaan pian.

 

PELIMUOTO

Lauantai: Tuplaeliminaatio, voittajapuoli best of 3/5, häviäjäpuoli best of 3

Sunnuntai: 16/32-cup, best of 3/5

(Huom! Kilpailunjohto voi muuttaa formaattia, mikäli osallistujamäärä sen mahdollistaa tai edellyttää)

 

ILMOITTAUTUMINEN

Ilmoittautuminen päättyy torstaina 14.3 klo 21

a) tekstiviestillä Petri Pallaspurolle 040 8422 149 (nimi, seura, kilpailu)

b) keskustelupalstalle (nimi, seura)

 

KILPAILUNJOHTAJA

Marko Parkkola

 

************************************************************

ILMOITTAUTUNEET PELAAJAT

1. Lauri Koivula GU

2. Esa Innamaa LaSno

3. Kimmo Kaksonen SSC

4. Leevi Laine SSC

5. Vili Kokkonen SSC

6. (4) Toni Savonen CST

7. (2) Paavo Laihonen WCS

8. Jussi Aho PPS

9. Lauri Vaininen ABTku

10. Mikko Uusitalo LS

11. Marko Parkkola ABTku

12. Mika Virta SaBik

13. Mikko Paajanen EBK

14. Matti Kiviö CST

15. Mikko Salama CSS

16. Pyry Salama CSS

17. Tommi Leppänen HBS

18. Timo Paavilainen LS

19. Marko Virtanen CSS

20. Raimo Kuoksa CST

21. Teijo Holmsten CST

22. (1) Tuukka Miettinen BCR

23. Victor Gallen CST

24. Toni Kemppainen LS

25. (5) Vili Lyytikkä LS

26. Juha Vallamo CST

27. Janne Kaihtela BCR

28. Magnus Glader KK-79

29. Joonas Tupala WCS

30. Timo Heinonen WCS

31. Marko Baas BCR

32. Jussi Haapasaari GU

33. Markus Mäkilä LaSno

34. (7) Juhana Hautala CST

35. Tero Halttunen JBS

36. (3) Marko Peltoniemi LaSno

37. (8) Sami Ollila WCS

38. Riku Santala BCR

39. Seppo Jehkonen CSS

40. Timmo Kotilainen LaSno

41. Pertti Salo CSS

42. (6) Tomi Leinonen Biklu

************************************************************

Info, kaaviot, tulokset, live stream