Divisioona RG7 Oulu City Biljard 16.-17.2.2019

5.2.2019

Ilmoittautuminen päättyy torstaina 14.2 klo 21 (21 pelaajaa)

 

PÄIVÄMÄÄRÄ 

16.-17.2.2019

lauantai klo 11:00

sunnuntai klo 11:00

 

PELIPAIKKA 

City Biljard

Kajaanintie 36

Oulu

 

JÄRJESTÄJÄ

Oulun Biljardöörit ry (OB)

 

OSALLISTUMISMAKSU

Miehet 30 Eur

Naiset 20 Eur

Juniorit (1997) 10 Eur

 

LISENSSIVAATIMUS

Lisenssi ostettava etukäteen täältä:

https://www.suomisport.fi/ .

Biljardiliiton tiedote ja ohjeet täällä.

 

Kausilisenssi 60 Eur (miehet), 30 Eur (naiset, juniorit 1997)

Syyskausilisenssi 40 Eur (miehet), 20 Eur (naiset, juniorit 1997)

Kertalisenssi miehet 20 Eur (voimassa 5 vrk ostohetkestä)

Kertalisenssi naiset 10 Eur (voimassa 5 vrk ostohetkestä)

Kertalisenssi juniorit (1997) 10 Eur (voimassa 5 vrk ostohetkestä)

 

OSALLISTUMISOIKEUS

SBIL:n jäsenseuran jäsenyys + voimassa oleva lisenssi

Ei osallistumisoikeutta pelaajilla, joilla on mestaruussarjan status.

 

PUKEUTUMINEN

Puvunhousut + kauluspaita tai pikeepaita seuran logolla + juhlakengät

 

PALKINTOPOTTI

SBIL 10%

Kisajärjestäjä 25%

Palkintopotti 65% (josta vähennetään ennen jakoa 4 x 30 = 120 Eur liiton tilityksiin)

1. sija 50% + pokaali + etuseteli mestiskisaan (arvo 30 eur, voimassaolo 1 vuosi)

2. sija 25% + pokaali + etuseteli mestiskisaan (arvo 30 eur, voimassaolo 1 vuosi)

3. ja 4. sijat 12,5% + pokaali + etuseteli mestiskisaan (arvo 30 eur, voimassaolo 1 vuosi)

 

Biljardiliitto maksaa kaikkien lajien ja kaikkien sarjojen osalta kilpailupalkinnot pelaajille.

Kilpailujen järjestäjät eivät enää maksa palkintoja pelaajille.

Pelaaja täyttää palkinnonmaksulomakkeen kilpailupaikalla ja lähettää tarvittaessa verokortin liittoon.

Kilpailun järjestäjä tilittää liitolle palkintojen osuudet sekä liiton osuuden.

Kilpailun järjestäjä pitää itsellään kilpailun järjestäjän osuuden.

Kilpailujen osallistumismaksut maksetaan normaaliin tapaan kilpailupaikalla kilpailun järjestäjälle.

Katso tarkemmat ohjeet täältä https://www.sbil.fi/?x118281=7182228

 

PELIMUOTO

Lauantai:Tuplaeliminaatio, best of 3/5

Top-8 sijoittelu rankingin mukaan.

Sunnuntai: 8/16-cup, best of 3/5

(Huom! Kilpailunjohto voi muuttaa formaattia, mikäli osallistujamäärä sen mahdollistaa tai edellyttää)

 

ILMOITTAUTUMINEN

Ilmoittautuminen päättyy torstaina 14.2 klo 21

a) tekstiviestillä Petri Pallaspurolle 040 8422 149 (nimi, seura, kilpailu)

b) keskustelupalstalle (nimi, seura)

 

KILPAILUNJOHTAJA

Joona Koskela

 

************************************************************

ILMOITTAUTUNEET PELAAJAT

1. Antti Hiltunen OB

2. Hannu Pudas OB

3. Teemu Romppainen OB

4. Mikko Uusitalo LS

5. Pasi Mustonen OB

6. Jukka Räty OB

7. Vili Kokkonen SSC

8. Kimmo Kaksonen SSC

9. Leevi Laine SSC

10. Ari-Kalle Väänänen OB

11. Mika Virta SaBik

12. Juha-Pekka Virtanen Siima

13. Olli Kivioja GU

14. Harri Perkonoja GU

15. Lam Tien Duc OB

16. Marko Baas BCR

17. Tero Halttunen JBS

18. Henri Piirainen OB

19. Recep Korkmaz OB

20. Pekka Rautio SSC

21. Matti Väyrynen TBO

************************************************************

Info, kaaviot, tulokset