Divisioona RG5 Turku CST 12.-13.1.2019

3.1.2019

Ilmoittautuminen päättyy torstaina 10.1 klo 21 (39 pelaajaa)

 

PÄIVÄMÄÄRÄ 

12.-13.1.2019

lauantai klo 10:00

sunnuntai klo 10:00

 

PELIPAIKKA 

Aura Biljardi

Yliopistonkatu 14

20100 Turku

 

JÄRJESTÄJÄ

CST

 

OSALLISTUMISMAKSU

Miehet 30 Eur

Naiset 20 Eur

Juniorit (1997) 10 Eur

 

LISENSSIVAATIMUS

Lisenssit pitää hankkia etukäteen täältä

https://www.suomisport.fi/ .

Biljardiliiton tiedote ja ohjeet täällä.

 

Kausilisenssi 60 Eur (miehet), 30 Eur (naiset, juniorit 1997)

Kevätkausilisenssi 40 Eur (miehet), 20 Eur (naiset, juniorit 1997)

Kertalisenssi miehet 20 Eur (voimassa 5 vrk ostohetkestä)

Kertalisenssi naiset 10 Eur (voimassa 5 vrk ostohetkestä)

Kertalisenssi juniorit (1997) 10 Eur (voimassa 5 vrk ostohetkestä)

 

OSALLISTUMISOIKEUS

SBIL:n jäsenseuran jäsenyys + voimassa oleva lisenssi

Ei osallistumisoikeutta pelaajilla, joilla on mestaruussarjan status.

 

PUKEUTUMINEN

Puvunhousut + kauluspaita tai pikeepaita seuran logolla + juhlakengät

 

PALKINTOPOTTI

SBIL 10%

Kisajärjestäjä 25%

Palkintopotti 65% (josta vähennetään ennen jakoa 4 x 30 = 120 Eur liiton tilityksiin)

1. sija 50% + pokaali + etuseteli mestiskisaan (arvo 30 eur, voimassaolo 1 vuosi)

2. sija 25% + pokaali + etuseteli mestiskisaan (arvo 30 eur, voimassaolo 1 vuosi)

3. ja 4. sijat 12,5% + pokaali + etuseteli mestiskisaan (arvo 30 eur, voimassaolo 1 vuosi)

 

HUOM! Palkinnot ovat jatkossa veronalaista tuloa. Liiton ohjeistus asiaan julkaistaan pian.

 

PELIMUOTO

Lauantai: Tuplaeliminaatio, voittajapuoli best of 3/5, häviäjäpuoli best of 3

Sunnuntai: 16/32-cup, best of 3/5

(Huom! Kilpailunjohto voi muuttaa formaattia, mikäli osallistujamäärä sen mahdollistaa tai edellyttää)

 

ILMOITTAUTUMINEN

Ilmoittautuminen päättyy torstaina 10.1 klo 21

a) tekstiviestillä Petri Pallaspurolle 040 8422 149 (nimi, seura, kilpailu)

b) keskustelupalstalle (nimi, seura)

 

KILPAILUNJOHTAJA

Teijo Holmsten

 

************************************************************

ILMOITTAUTUNEET PELAAJAT

1. Teijo Holmsten CST

2. Aki Ruohomäki BCR

3. Janne Kaihtela BCR

4. Mika Virta SaBik

5. Jussi Aho PPS

6. Lauri Koivula GU

7. Jussi Haapasaari GU

8. Paavo Laihonen WCS

9. Sami Ollila WCS

10. Olli Salo BCR

11. Tuukka Miettinen BCR

12. Mikko Uusitalo LS

13. Antti Salmi BCR

14. Toni Savonen CST

15. Joonas Rissanen EBK

16. Kimmo Kaksonen SSC

17. Leevi Laine SSC

18. Marko Baas BCR

19. Markus Mäkilä LaSno

20. Marko Peltoniemi LaSno

21. Antti Joutsen BCR

22. Marko Parkkola ABTku

23. Toni Kemppainen LS

24. Vili Lyytikkä LS

25. Leevi Koskinen LS

26. Mikko Paajanen EBK

27. Vili Kokkonen SSC

28. Riku Santala BCR

29. Tero Halttunen JBS

30. Ilkka Ilomäki LS

31. Timo Heinonen WCS

32. Olli Kivioja GU

33. Juhana Hautala CST

34. Matti Kiviö CST

35. Heikki Liukas BCR

36. Risto Vainio TBK

37. Joonas Tupala WCS

38. Magnus Glader KK-79

39. Pyry Vaininen CST

************************************************************

Info, kaaviot ja tulokset