Mestaruussarja RG4 Helsinki CSS 24.-25.2.2018

13.2.2018

Ilmoittautuminen päättyy torstaina 22.2 klo 21 (17 pelaajaa)

 

PÄIVÄMÄÄRÄ 

24.- 25.2.2018

lauantai klo 10:00

sunnuntai klo 10:00

 

PELIPAIKKA 

Cabin Street Snooker

Hyttitie 6

Helsinki

 

JÄRJESTÄJÄ

Cabin Street Snooker (CSS)

 

OSALLISTUMISMAKSU

Miehet (mestisstatus) 40 Eur

Miehet (divaristatus)   30 Eur        UUTTA

Naiset 20 Eur

Juniorit (1996) 20 Eur

 

Ilmainen osallistumisoikeus ao pelaajilla:

Tommi Hautanen

Tomi Leinonen

Jonne Ritari

Tuure Lappalainen

Eelis Lappalainen

Juho Uusipere

Taneli Komppa

Jukka Haapakoski

Lauri Koivula

Antti Ikonen

Paavo Laihonen

Marko Parkkola

Pertti Salo

Timo Heinonen

Antti Hiltunen

Jari Heikkilä

Tero Räisänen

Petri Pitkänen

 

LISENSSIVAATIMUS

Tästä kaudesta alkaen pelaajan pitää ostaa kaikki lisenssivaihtoehdot (kerta/syys/kausilisenssit) ennen kilpailua netistä osoitteessa

https://www.suomisport.fi/ .

Biljardiliiton tiedote ja ohjeet täällä.

 

Kausilisenssi 60 Eur (miehet), 30 Eur (naiset, juniorit 1996)

Kevätkausilisenssi 40 Eur (miehet), 20 Eur (naiset, juniorit 1996)

Kertalisenssi miehet 20 Eur (voimassa 5 vrk ostohetkestä)

Kertalisenssi naiset 10 Eur (voimassa 5 vrk ostohetkestä)

Kertalisenssi juniorit (1996) 10 Eur (voimassa 5 vrk ostohetkestä)

 

OSALLISTUMISOIKEUS

SBIL:n jäsenseuran jäsenyys + voimassa oleva lisenssi

Avoin sarja kaikille pelaajille

 

PUKEUTUMINEN

Puvunhousut + kauluspaita TAI pikeepaita oman seuran logolla + puvun kengät

Huom! Pukuliivi ei ole enää pakollinen

 

PALKINNOT

Palkintopotti 65% kilpailumaksuista (vähennetään 80 Eur kauden päätöspottiin)

1. sija 50% + pokaali

2. sija 25% + pokaali

3. ja 4. sijat 12,5% + pokaali

 

PELIMUOTO

Käytettävä pelimuoto riippuu osallistujamäärästä

10 pelaajaa: 2 lohkoa + 4-cup

11 pelaajaa: 2 lohkoa + 4-cup

12 pelaajaa: 2 lohkoa + 4-cup

13 pelaajaa: 2 lohkoa + 4-cup

14 pelaajaa: 2 lohkoa + 8-cup

15 pelaajaa: 2 lohkoa + 8-cup

16-24 pelaajaa: 4 lohkoa + 8-cup

25-36 pelaajaa: tuplaeliminaatio + 8-cup

37-40 pelaajaa: tuplaeliminaatio + 16-cup

41-44 pelaajaa: tuplaeliminaatio + 16-cup (top-8 sijoitetaan suoraan sunnuntaille last 16)

45 tai enemmän: suora cup

 

Otteluformaatit

- lohko-ottelut best of 3

- last 16 ottelut best of 5

- last 8, semifinaalit ja finaali best of 7

- tuplaeliminaatio winner puoli best of 5 ja loser puoli best of 3 tai 5

- suora cup best of 7

 

ILMOITTAUTUMINEN

Ilmoittautuminen päättyy torstaina 22.2 klo 21

a) tekstiviestillä Petri Pallaspurolle 040 8422 149 (nimi, seura, kilpailu)

b) keskustelupalstalle (nimi, seura)

 

Kilpailunjohtaja

Pena Pällijeff

 

******************************************************************

ILMOITTAUTUNEET PELAAJAT

1. Pena Pällijeff CSS

2. Juha Lehto WCS

3. Janne Hummastenniemi CSS

4. Tero Nappari TS

5. Jani Savolainen CSS

6. Antti Silvo CSS

7. Esa Kaikumaa TSK

8. Sami Karttunen CCA

9. Iiro Sirkiä WCS

10. Antti Tolvanen Ritz

11. Janne Häkkinen CSS

12. Niko Kaitarinne CSS

13. Jori Merikoski ABTku

14. Seppo Ojala CSS

15. Patrik Tiihonen ABTku

16. Tuure Lappalainen ABTku

17. Eelis Lappalainen ABTku

******************************************************************

Ke 21.2 klo 16:30