Divisioona RG2 Turku CST/Aura Biljardi 1.-2.10.2016

19.9.2016

Ilmoittautuminen päättyy torstaina 29.9 klo 21 (47 pelaajaa)

 

PÄIVÄMÄÄRÄ 

1.-2.10.2016

lauantai klo 10:00

sunnuntai klo 12:00 (jos 16-cup niin klo 10:00)

 

PELIPAIKKA 

Aura Biljardi

Yliopistonkatu 14

20100 Turku

 

JÄRJESTÄJÄ

Cue Sports Turku ry

Puh. 044 322 8079 (Teijo Holmsten)

 

OSALLISTUMISMAKSU

Miehet 30 Eur

Naiset 20 Eur

Juniorit (1995) 10 Eur

 

LISENSSIVAATIMUS

Kausilisenssi 60 Eur (miehet), 30 Eur (naiset, juniorit 1995)

Syyskausilisenssi 40 Eur (miehet), 20 Eur (naiset, juniorit 1995)

Kertalisenssi miehet 20 Eur

Kertalisenssi naiset 10 Eur

Kertalisenssi juniorit (1995) 5 Eur

(Kaikki lisenssivaihtoehdot ostettavissa myös kisapaikalla)

 

OSALLISTUMISOIKEUS

SBIL:n jäsenseuran jäsenyys + voimassa oleva lisenssi

Ei osallistumisoikeutta pelaajilla, joilla on mestaruussarjan status.

 

PUKEUTUMINEN

Puvunhousut + kauluspaita tai pikeepaita seuran logolla + juhlakengät

 

PALKINNOT

Palkintopotti 65% kilpailumaksuista

1. sija 50% + pokaali

2. sija 25% + pokaali

3. ja 4. sijat 12,5% + pokaali

 

PELIMUOTO

Lauantai: Tuplaeliminaatio, voittajapuoli best of 5, häviäjäpuoli best of 3

Ei sijoittelua.

Sunnuntai: 8-cup, best of 5  (tarvittaessa 16-cup)

(Huom! Kilpailunjohto voi muuttaa formaattia, mikäli osallistujamäärä sen mahdollistaa tai edellyttää)

Lue tarkemmin kilpailuohjekirjasta.

 

ILMOITTAUTUMINEN

Ilmoittautuminen päättyy torstaina 29.9 klo 21

a) tekstiviestillä Petri Pallaspurolle 040 8422 149 (nimi, seura, kilpailu)

b) keskustelupalstalle  (nimi, seura)

 

KILPAILUNJOHTAJA

Teijo Holmsten

 

************************************************************

ILMOITTAUTUNEET PELAAJAT (To 29.9 klo 21:00)

1. Petri Pallaspuro KoKa

2. Teijo Holmsten CST

3. Pertti Salo CSS

4. Sami Hovi CSS

5. Lasse Ahtinen C-PL

6. Toni Kemppainen C-PL

7. Leevi Koskinen C-PL

8. Vili Lyytikkä C-PL

9. Tommi Hautanen CST

10. Tero Halttunen JBS

11. Olli Salo Maffi

12. Rezai Ali CST

13. Tuure Lappalainen CST

14. Eelis Lappalainen CST

15. Paavo Laihonen PBK

16. Jere Virtaranta CSS

17. Esa Mikkonen CSS

18. Joonas Tupala CST

19. Antti Salmi Maffi

20. Lauri Vaininen CST

21. Janne Tammenlehto CSS

22. Marko Parkkola CST

23. Eetu Vainikainen HBS

24. Pena Pällijeff CSS

25. Eelis Paavilainen CSS

26. Timo Paavilainen CSS

27. Niko Kaitarinne CSS

28. Veikko Hannula Ritz

29. Tero Aho CSS

30. Mika Salonen CST

31. Matti Rantala SeBK

32. Reino And CST

33. Sami Ollila CST

34. Jussi Aho PPS

35. Mika Virta SaBik

36. Pertti Muurainen KK-79

37. Pekka Hämäläinen GU

38. Jonne Ritari CST

39. Toni Hannula CST

40. Tom Stormbom CSS

41. Ville Tuomala CST

42. Pyry Vaininen CST

43. Lauri Koivula GU

44. Magnus Glader KK-79

45. Seppo Jehkonen CSS

46. Roope Ruokonen Biklu

47. Tomi Leinonen Biklu

*************************************************************

Ilmoittautuminen päättynyt.

Kaavion live arvonta klo 23.

Info ja aikataulutus perjantaiaamuun mennessä.