SM-finaalipäivän pelaajat selvillä

29.11.2021

Heikki Niva
Heikki Niva
Iiro Sirkiä
Iiro Sirkiä
Kimmo Saarinen
Kimmo Saarinen
Robin Hull
Robin Hull

Tapulin liikuntakeskus 4.12.2021

SM-alkukilpailusta paikkansa SM-finaaleihin selvittivät Heikki Niva, Robin Hull, Iiro Sirkiä ja Kimmo Saarinen.

klo 09:30: Iiro Sirkiä - Kimmo Saarinen

klo 13:00 Heikki Niva - Robin Hull

Huom! Katsojilla täytyy olla koronapassi  

 

-Hull RobinABTkuTampere
-Niva HeikkiEBKEspoo
-Saarinen KimmoHBSHämeenlinna
-Sirkiä IiroWCSTurku
5.Erkinmikko JuhaCSSVantaa
5.Leinonen TomiBikluEspoo
5.Maaranen JirkaJSAJoensuu
5.Virho Olli-PekkaWCSTurku
9.Heino TimoCSSEspoo
9.Hummastenniemi JanneCSSHelsinki
9.Hämäläinen JukkaCSSHelsinki
9.Kaikumaa EsaTSKKangasala
9.Kananen JaniTSNokia
9.Lappalainen EelisABTkuLieto
9.Savonen ToniABTkuTurku
9.Silvo AnttiCSSHelsinki
17.Haapakoski JukkaCSSJärvenpää
17.Hautala JuhanaWCSEura
17.Heikkilä JariJBSJyväskylä
17.Hummelin MikaCSTJyväskylä
17.Immonen SakuCSSVihti
17.Koskela JoonaOBOulu
17.Kuutamo KaiCSSHelsinki
17.Laihonen PaavoWCSTurku
17.Lappalainen TuureABTkuLieto
17.Nivasalo TuomasTBOOulu
17.Pirilä VilleKeraSVantaa
17.Salama PyryCSSVantaa
17.Salo PerttiCSSHelsinki
17.Santala RikuBCRRauma
17.Tanttu PatrickBariHelsinki
17.Tolvanen AnttiCSSHelsinki
33.Bagge MiroBiloLohja
33.Haapasaari JussiGUTurku
33.Halttunen TeroJBSJyväskylä
33.Hiltunen AnttiTBOOulu
33.Husu AtteCSSHelsinki
33.Hynynen HenryCCAKerava
33.Ikonen AnttiCSSEspoo
33.Joutsen AnttiBCRRauma
33.Kaitarinne NikoCSSHelsinki
33.Karttunen SamiCCAVantaa
33.Koivula LauriTSKangasala
33.Komppa TaneliGUTampere
33.Koskelin JuhaniCSSVantaa
33.Lam Tien DucOBOulu
33.Lehmus AnttiRitzUusikaupunki
33.Lehto JuhaWCSSalo
33.Mäkilä MarkusLaSnoHelsinki
33.Nappari TeroTSTampere
33.Ojala SeppoCSSKerava
33.Ollila SamiWCSTurku
33.Pällijeff PenttiCSSHelsinki
33.Rajainmäki MattiGUTampere
33.Romppanen EeroMPTVantaa
33.Romppanen RikuMPTVantaa
33.Sormunen JasonCSSEspoo

 

SE64 / 64 cup

[1] Niva Heikki - W.O. 4 - 0
0 min, pöytä -

Mäkilä Markus - Salo Pertti 0 - 4
(32 - 56, 35 - 51, 11 - 65, 9 - 43)
0 min, pöytä 1

Ollila Sami - Hämäläinen Jukka 3 - 4
(58 - 42, 45 - 39, 21 - 55, 32 - 55, 31 - 66, 57 - 26, 32 - 70)
5 h 54 min, pöytä 1

Nivasalo Tuomas - [16] Ojala Seppo DNF 4 - 1
(41 - 81, 53 - 18, 48 - 20, 61 - 6, 1 - 0)
1 min, pöytä 4

[9] Silvo Antti - Koskelin Juhani 4 - 2
(60 - 19, 50 - 7, 63 - 38, 48 - 58, 20 - 50, 64 - 51)
7 h 37 min, pöytä 2

Koivula Lauri - Salama Pyry 2 - 4
(72 - 12, 47 - 73, 48 - 13, 27 - 50, 47 - 57, 34 - 59)
3 h 23 min, pöytä 3

Immonen Saku - Pällijeff Pentti 4 - 2
(67 - 69, 44 - 23, 39 - 52, 68 - 37, 69 - 33, 63 - 7)
5 h 59 min, pöytä 4

Rajainmäki Matti - [8] Maaranen Jirka 1 - 4
(35 - 89, 28 - 55, 33 - 84, 69 - 42, 6 - 81)
3 h 24 min, pöytä 5

[5] Hull Robin - W.O. 4 - 0
0 min, pöytä -

Hiltunen Antti - Koskela Joona 2 - 4
(54 - 32, 12 - 57, 70 - 15, 48 - 55, 48 - 61, 21 - 54)
3 h 7 min, pöytä 5

Pirilä Ville - Lehto Juha 4 - 2
(17 - 66, 67 - 53, 38 - 68, 73 - 7, 60 - 15, 60 - 0, 0 - 40)
5 h 16 min, pöytä 8

Sormunen Jason - [12] Savonen Toni 2 - 4
(35 - 34, 55 - 46, 34 - 51, 35 - 59, 31 - 51, 23 - 65)
2 h 45 min, pöytä 7

[13] Erkinmikko Juha - Komppa Taneli 4 - 0
(68 - 34, 75 - 22, 64 - 9, 70 - 0)
1 h 53 min, pöytä 6

Tanttu Patrick - Joutsen Antti 4 - 1
(33 - 67, 58 - 56, 76 - 23, 59 - 6, 79 - 8)
2 h 23 min, pöytä 6

Lappalainen Eelis - Kaitarinne Niko 4 - 0
(72 - 53, 61 - 29, 51 - 25, 63 - 1)
0 min, pöytä 7

W.O. - [4] Haapakoski Jukka 0 - 4
0 min, pöytä -

[3] Tolvanen Antti - W.O. 4 - 0
0 min, pöytä -

Virho Olli-Pekka - Karttunen Sami 4 - 1
(15 - 43, 79 - 51, 68 - 14, 81 - 14, 51 - 7)
2 h 44 min, pöytä 8

Romppanen Riku - Kuutamo Kai 0 - 4
(56 - 60, 47 - 79, 36 - 58, 31 - 61)
1 h 35 min, pöytä 8

Lehmus Antti - [14] Kananen Jani 0 - 4
(28 - 70, 50 - 71, 9 - 80, 1 - 89)
1 h 41 min, pöytä 2

[11] Kaikumaa Esa - Bagge Miro DNS 4 - 0
0 min, pöytä 3

Hautala Juhana - Halttunen Tero 4 - 1
(41 - 55, 48 - 16, 56 - 44, 65 - 1, 63 - 49)
0 min, pöytä 4

Santala Riku - Husu Atte 4 - 2
0 min, pöytä 5

W.O. - [6] Sirkiä Iiro 0 - 4
0 min, pöytä -

[7] Laihonen Paavo - W.O. 4 - 0
0 min, pöytä -

Nappari Tero - Heino Timo 1 - 4
(15 - 64, 14 - 65, 21 - 58, 56 - 37, 34 - 66)
3 h 4 min, pöytä 6

Saarinen Kimmo - Romppanen Eero 4 - 0
(61 - 6, 49 - 31, 88 - 22, 108 - 19)
0 min, pöytä 6

Ikonen Antti - [10] Lappalainen Tuure 2 - 4
(37 - 62, 16 - 70, 65 - 23, 75 - 30, 4 - 78)
2 h 17 min, pöytä 7

[15] Leinonen Tomi - Haapasaari Jussi 4 - 0
(64 - 53, 64 - 20, 73 - 8, 58 - 1)
2 h 8 min, pöytä 8

Hummelin Mika - Lam Tien Duc 4 - 0
(43 - 25, 52 - 30, 64 - 40, 59 - 52)
1 h 3 min, pöytä 7

Hynynen Henry DNS - Heikkilä Jari 0 - 4
(0 - 0, 0 - 0, 0 - 0, 0 - 0)
0 min, pöytä 8

W.O. - [2] Hummastenniemi Janne 0 - 4
0 min, pöytä -

SE32 / 32 cup

Niva Heikki - Salo Pertti 4 - 0
(85 - 1, 74 - 27, 70 - 0, 90 - 48)
37 min, pöytä 7

Hämäläinen Jukka - Nivasalo Tuomas 4 - 0
(116 - 25, 63 - 35, 87 - 0, 48 - 25)
2 h 5 min, pöytä 1

Silvo Antti - Salama Pyry 4 - 0
(58 - 16, 74 - 8, 69 - 8, 49 - 36)
2 h 12 min, pöytä 2

Immonen Saku - Maaranen Jirka 1 - 4
(14 - 94, 36 - 57, 42 - 31, 44 - 60, 17 - 70)
3 h 6 min, pöytä 3

Hull Robin - Koskela Joona 4 - 1
(62 - 26, 83 - 8, 66 - 16, 44 - 70, 77 - 1)
1 h 50 min, pöytä 8

Pirilä Ville - Savonen Toni 0 - 4
(17 - 73, 40 - 69, 54 - 82, 26 - 69)
2 h 2 min, pöytä 4

Erkinmikko Juha - Tanttu Patrick 4 - 0
(54 - 1, 63 - 0, 66 - 13, 63 - 2)
1 h 40 min, pöytä 5

Lappalainen Eelis - Haapakoski Jukka 4 - 2
(41 - 69, 87 - 30, 81 - 15, 26 - 56, 67 - 49, 60 - 0)
2 h 53 min, pöytä 6

Tolvanen Antti - Virho Olli-Pekka 0 - 4
(0 - 82, 28 - 106, 28 - 68, 46 - 47)
2 h 29 min, pöytä 7

Kuutamo Kai - Kananen Jani 0 - 4
(13 - 83, 18 - 64, 4 - 44, 40 - 71)
2 h 14 min, pöytä 5

Kaikumaa Esa - Hautala Juhana 4 - 1
(29 - 55, 61 - 33, 52 - 18, 51 - 50, 53 - 35)
3 h 56 min, pöytä 4

Santala Riku - Sirkiä Iiro 0 - 4
(30 - 42, 28 - 54, 30 - 55, 23 - 67)
2 h 6 min, pöytä 6

Laihonen Paavo - Heino Timo 1 - 4
(42 - 25, 33 - 56, 27 - 51, 45 - 54, 32 - 74)
3 h 0 min, pöytä 1

Saarinen Kimmo - Lappalainen Tuure 4 - 2
(62 - 26, 64 - 45, 66 - 47, 47 - 41, 11 - 50, 71 - 0)
3 h 37 min, pöytä 3

Leinonen Tomi - Hummelin Mika 4 - 3
(52 - 50, 25 - 66, 59 - 51, 39 - 66, 2 - 67, 53 - 22, 54 - 28)
2 h 59 min, pöytä 2

Heikkilä Jari - Hummastenniemi Janne 1 - 4
(27 - 62, 48 - 71, 44 - 68, 65 - 16, 20 - 67)
2 h 18 min, pöytä 8

SE16 / 16 cup

Niva Heikki - Hämäläinen Jukka 4 - 0
(118 - 0, 82 - 4, 70 - 22, 72 - 0)
1 h 25 min, pöytä 6

Silvo Antti - Maaranen Jirka 1 - 4
(42 - 53, 52 - 45, 42 - 53, 49 - 63, 40 - 58)
3 h 34 min, pöytä 4

Hull Robin - Savonen Toni 4 - 1
(20 - 64, 103 - 4, 102 - 0, 94 - 0, 75 - 25)
1 h 17 min, pöytä 7

Erkinmikko Juha - Lappalainen Eelis 4 - 3
(68 - 45, 52 - 25, 75 - 39, 17 - 71, 1 - 78, 28 - 70, 78 - 21)
2 h 57 min, pöytä 1

Virho Olli-Pekka - Kananen Jani 4 - 1
(73 - 21, 85 - 6, 12 - 98, 72 - 65, 76 - 15)
2 h 29 min, pöytä 5

Kaikumaa Esa - Sirkiä Iiro 0 - 4
(32 - 72, 37 - 62, 39 - 53, 47 - 56)
2 h 56 min, pöytä 3

Heino Timo - Saarinen Kimmo 0 - 4
(21 - 51, 10 - 45, 34 - 74, 11 - 62)
2 h 12 min, pöytä 2

Leinonen Tomi - Hummastenniemi Janne 4 - 3
(32 - 61, 57 - 29, 37 - 49, 10 - 79, 61 - 57, 60 - 31, 56 - 26)
4 h 13 min, pöytä 8

QF / Puolivälierät

Niva Heikki - Maaranen Jirka 4 - 1
(79 - 4, 53 - 54, 75 - 19, 142 - 0, 101 - 0)
2 h 41 min, pöytä 6

Hull Robin - Erkinmikko Juha 4 - 1
(11 - 73, 55 - 28, 70 - 7, 70 - 61, 70 - 67)
2 h 40 min, pöytä 7

Virho Olli-Pekka - Sirkiä Iiro 2 - 4
(41 - 43, 60 - 37, 63 - 44, 69 - 47, 83 - 39)
3 h 59 min, pöytä 5

Saarinen Kimmo - Leinonen Tomi 4 - 1
3 h 59 min, pöytä 8

SF / Semifinaali

Niva Heikki - Hull Robin (4)
Ei aikataulutettu, pöytä -

Sirkiä Iiro - Saarinen Kimmo (4)
Ei aikataulutettu, pöytä -

F / Loppuottelu

- (4)
Ei aikataulutettu, pöytä -