EBSA Championships, Shengjin Albania 31.5 - 11.6

12.6.2017


Esa Kaikumaa (vas) ja Juha Lehto
Esa Kaikumaa (vas) ja Juha Lehto
Mika Hummelin
Mika Hummelin
Veikko Hannula (vas) ja Maxime Cassis (EBSA President, IBSF Vice President)
Veikko Hannula (vas) ja Maxime Cassis (EBSA President, IBSF Vice President)
Veikko Hannula tuomaroi. Takana katsomossa Risto Väyrynen (vas) ja Esa Kaikumaa.
Veikko Hannula tuomaroi. Takana katsomossa Risto Väyrynen (vas) ja Esa Kaikumaa.
Veikko Hannula tuomaroi kun Darren Morgan pöydällä (European Snooker Open Champion 2016 ja 2017, Riga Masters semifinal 2016)
Veikko Hannula tuomaroi kun Darren Morgan pöydällä (European Snooker Open Champion 2016 ja 2017, Riga Masters semifinal 2016)
Esa Kaikumaa
Esa Kaikumaa
Esa Kaikumaa
Esa Kaikumaa

6Reds, European Open, Masters ja Masters Team

 

Viralliset kisasivut  (ebsa.tv)

 

Valokuvat

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

6 Reds

Esa Kaikumaa

Juha Lehto

Mika Hummelin

 

Last 32

To 1.6 klo 10:00

Mika Hummelin 4-2 Martin Sondergaard

(57-18, 39-14, 26-33, 12-65, 38-7, 53-25)

 

Last 16

To 1.6 klo 14:00

Mika Hummelin 2-4 Robin Otto

(44(44)-25, 6-44, 23-39, 0-59, 43-2, 14-28)

 

Kristjan Helgason (Islanti) voitti 6 Reds mestaruuden.

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

European Snooker Open

Esa Kaikumaa

Juha Lehto

Mika Hummelin

 

Last 64

 

La 3.6 klo 10:00

Juha Lehto 3-4 Wendy Jans

(67-43, 53-29, 56-9, 39-65, 40-59, 43-52, 36-52)

 

Pe 2.6 klo 10:00

Esa Kaikumaa 1-4 Joris Maas

(89-58, 44-47, 37-92(52), 18-52, 23-55)

 

Pe 2.6 klo 18:00

Mika Hummelin 0-4 Alexis Callewaert

(63-72, 52-63, 24-62, 46-67)

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Masters

Esa Kaikumaa

Juha Lehto

Mika Hummelin

 

Lohko E

Elfed Evans (Wales)

Juha Lehto

Christian Hochmayer (Itävalta)

Alexey Goldobin (Venäjä)

 

Ma 5.6 klo 18

Juha Lehto 0-3 Christian Hochmayer

(39-77, 3-74, 44-70)

 

Ti 6.6 klo 18

Juha Lehto 1-3 Alexey Goldobin

(47-60, 8-54, 54-31, 49-62)

 

Ke 7.6 klo 16

Juha Lehto 0-3 Elfed Evans

(14-73(48), 6-74, 49-74)

 

Lohko M

Anthony Bonnar (Irlanti)

Esa Kaikumaa 

Ebrahim Baghi (Itävalta)

Sharon Mizrahi (Israel)

 

Ma 5.6 klo 20

Esa Kaikumaa 3-0 Ebrahim Baghi

(79-36, 65-14, 78-19)

 

Ti 6.6 klo 20

Esa Kaikumaa 3-0 Sharon Mizrahi

(69-32, 55-34, 70-31)

 

To 8.6 klo 18

Esa Kaikumaa 3-0 Anthony Bonnar

(57-44, 60-10, 83-61)

 

Lohko R

Mika Hummelin

Alain Vandersteen (Belgia)

Balazs Hamori (Unkari)

Martin Sondergaard (Tanska)

 

Ma 5.6 klo 20

Mika Hummelin 3-0 Martin Sondergaard

(71-36, 63-16, 73-49)

 

Ti 6.6 klo 20

Mika Hummelin 3-1 Balazs Hamori

(56-46, 66(47)-17, 49-64, 67-11)

 

To 8.6 klo 18

Mika Hummelin 0-3 Alain Vandersteen    LIVE

(46-55, 13-65, 52-61)

 

LAST 32

Esa Kaikumaa 4-2 Jon Ingi Egisson

(64-27, 66-10, 25-80, 31-62, 60(44)-13, 64-21)

Mika Hummelin 2-4 Darren Morgan

(75-62, 52-43, 51(46)-62, 0-69(42), 11-87(46), 27-67(49))

 

LAST 16

Esa Kaikumaa 2-4 Matthew Ford

(21-51, 66-34, 35-65(54), 51-48, 13-73, 53-66)

 

Darren Morgan voitti mestaruuden ja Matthew Ford eteni semifinaaliin asti.

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Masters Team

 

Lohko C

Wales 1 (Darren Morgan & Elfed Evans)

Suomi (Esa Kaikumaa & Juha Lehto)

Israel 1 (Yakov Shaashhuashvili & Meir Hazan)

Albania 1 (Ogert Shkrepa & Eugent Vranga)

 

Ma 5.6 klo 10

Suomi 4-1 Israel 1

(61-46, 43-31, 74(43)-12, 35-46, 78-24)

 

Ti 6.6 klo 10

Suomi 5-0 Albania 1

(78-17, 72-41, 64-45, 55-41, 87-34)

 

Ke 7.6 klo 10

Suomi 0-5 Wales 1

(31-79, 16-72(51), 1-56, 25-68, 8-75(56))

 

LAST 12

Suomi 1-3 Belgia 1

(68-8, 7-61, 48-57, 51-69)

 

Islanti voitti Irlannin finaalissa 4-1.